Puolukan säilyvyys

Kuinka kauan puolukka säilyy käyttökelposena kellarissa ilman atamonia tai atamonin kanssa?Itselläni on 10 litran muovikanistereissa puolukkamehua edellisvuodelta,eikä niissä homeita näy.Kai ne on vielä käytettävissä?
31634
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei tältä palstalta näköjään asioista tietämättömien kannata kysellä mitään,kun ei tämmöiseenkään kysymykseen,minkä meikäläinen esitti kukaan tunnu pystyvän vastaamaan!

Äänestä

Ei saa lisätä sokeria eikä säilykeaineita. Puhtaassa lasipurkissa tämä survos säilyy jääkaapin viileäosassa iät ja ajat. Erinomainen marja, kannattaa hankkia.

Äänestä
  • ajoin lihamyllyllä läpi niin meni kaikki rikki hyvin,.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


joukunen kirjoitti:

Kuinka kauan puolukka säilyy käyttökelposena kellarissa ilman atamonia tai atamonin kanssa?Itselläni on 10 litran muovikanistereissa puolukkamehua edellisvuodelta,eikä niissä homeita näy.Kai ne on vielä käytettävissä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu