Suomalaiset vs. vierasperäiset sivistyssanat

3315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat
  • Olen samaa mieltä Yuccan kanssa. Pitikin jo kirjoittaa, että pelkän urlin lähettäminen on sivistymätöntä. Tiedoksi ketjun aloittajalle, että tälläkin palstalla viestitään ja keskustellaan eikä käyttäydytä kuin käskettäisiin kotieläintä!

    Äänestä

  • Peesaan minäkin edellä olevia kirjoittajia. Kunpa joskus koittaisi se päivä, että kukaan ei tekisi aloituksia tai kirjoittaisi viestejä vain linkkaamalla.

    Kerro nyt, hyvä aloittaja, mitä haluat linkillä viestittää.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laudeliina kirjoitti:

http://www.nakokulma.net/index.php?topic=15236.0

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu