Maailman vittumaisimpiin

Miksi iltasanomien nimi on iltasanomat. Senhän saa jo heti aamulla, ja suurin osa lukee sitä pitkin päivää. Eihän tos oo mitään järkeä! Iltalehdestä en sano mitään!!!!
2301
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Niillä, jotka tuollaisia kyselevät, ovat vuorokaudenajatkin pahasti hakusessa. Heräilevät vain harvoin ennen puoltapäivää ja niin edelleen.

Ilta-Sanomien nimikin on Ilta-Sanomat eikä iltasanomat, jos et ole sattunut huomaamaan.

Äänestä

useimmat ostaa sen matkalla töistä kotiin, kiskalta tai kaupan kassalta, siis illalla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kuuluvia asioita! kirjoitti:

Miksi iltasanomien nimi on iltasanomat. Senhän saa jo heti aamulla, ja suurin osa lukee sitä pitkin päivää. Eihän tos oo mitään järkeä! Iltalehdestä en sano mitään!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu