Diapam 5 mg (seitsemän kappaletta)

Tällainen juttu on syytä aloittaa pohjustamalla sitä perusteellisesti.
Eli:

Ilta oli siinä pisteessä että päätimme jo siirtyä vahvoihin drinkkeihin. Kaverini (joka oli jo kivassa kännissä) joutui jättämään seurueemme aikasin ja matkustimmekin jo paikalliseen lähiöpubiin.
Vahvojen juomien nauttiminen jatkui ja jossain vaiheessa tuli sitten valomerkki.
Menimme ainoaan paikkaan, joka on auki vielä kahden jälkeen..
Sain joltain 7 kpl Diapameja (josta siis aikaisemmin ei ole kokemusta, sillä en koe tarvitsevani huumeita viihdekäyttöön).
Heräsin aamulla jonkun rappukäytävästä
JA KAIKKI TABLETIT OLIVAT MENNEET.
Olen melko varma, että itse ne otin! Tämä tapahtui 22.12.
Kyseessähän on 5mg diapamit ja nyt tarvitsisin joltain Fiksulta ihmiseltä apua. Miten mulle tulee käymään? Ja onko ehdotuksia mahdollisiin tarvittaviin toimenpiteisiin?
Oireina minulla on on ollut hikoilua, "ylirentoutta", typeryyttä... ja rankkaa katumusta.

Toivon, että saan asiallisia vastauksia.
5733
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Muista vastedes ottaa krapulaan selvin päin. Vaikka tuskin sulla kovin kova krapula oli.

Äänestä

Moi.Ei sullA HÄTÄÄ OLE .Luotat vain itseesi ja pysyt vahvana..Mie vedän pillereitä ja alkoa sekasin.Muisti menee,mutta kotona olen herännyt aina.Diapamia syö kaverit.Joskus viikon annokset kerrallaan.Ota rauhallisesti.kyllä lääke poistuu elimistöstä.Henkinen vointi vie aikaa ja siksi kuten sanoin luota itseesi.t.arttu

Äänestä
  • Mutta älä ota Tenoxia ja mene rähjäämään ravintolan portsarin kanssa.

    Äänestä

  • pieniä eroja kirjoitti:

    Mutta älä ota Tenoxia ja mene rähjäämään ravintolan portsarin kanssa.

    SELVÄ.

    Ei ole aikeissa lopettaa ajattelua tai ryhtyä tuijottelemaan jalkojani, tai muuta vastaavaa. :)

    Viinan määrä oli sinä iltana aivan uskomaton, järki niinku sumeni.

    JA NYT: Let's lopetetaan.

    "Alkaa pikkuhiljaa yököttää"

    Tajusin että olen ihan OK. Nomore :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nimetön kirjoitti:

Tällainen juttu on syytä aloittaa pohjustamalla sitä perusteellisesti.
Eli:

Ilta oli siinä pisteessä että päätimme jo siirtyä vahvoihin drinkkeihin. Kaverini (joka oli jo kivassa kännissä) joutui jättämään seurueemme aikasin ja matkustimmekin jo paikalliseen lähiöpubiin.
Vahvojen juomien nauttiminen jatkui ja jossain vaiheessa tuli sitten valomerkki.
Menimme ainoaan paikkaan, joka on auki vielä kahden jälkeen..
Sain joltain 7 kpl Diapameja (josta siis aikaisemmin ei ole kokemusta, sillä en koe tarvitsevani huumeita viihdekäyttöön).
Heräsin aamulla jonkun rappukäytävästä
JA KAIKKI TABLETIT OLIVAT MENNEET.
Olen melko varma, että itse ne otin! Tämä tapahtui 22.12.
Kyseessähän on 5mg diapamit ja nyt tarvitsisin joltain Fiksulta ihmiseltä apua. Miten mulle tulee käymään? Ja onko ehdotuksia mahdollisiin tarvittaviin toimenpiteisiin?
Oireina minulla on on ollut hikoilua, "ylirentoutta", typeryyttä... ja rankkaa katumusta.

Toivon, että saan asiallisia vastauksia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu