tarvitsen yhteen juttuun punaisia tai punaisen sävyisiä hedelmiä ja marjoja. mitä keksit näiden lisäksi?
vesimeloni
mansikka
vadelma
punaherukka
omenaa ei kelpuuteta! sillä omenan kuoret ovat ainoastaan punaiset.
Punaisia hedelmiä/marjoja?
7
3106
Vastaukset
- joopelijoo
karpalo, puolukka, kirsikka, punainenkarviainen, veriappelsiini, ainakin noin äkkiseltään.
- valitsija
siinähän se lista olikin. Kun kerran tiedät, niin miksi kysyt ? ? Maustehyllyllä on lisäksi punaista elintarvikeväriä, vaikkapa omenoiden värjäämiseksi.
- kas tässä
omena
- punainen. :)
Sitä myydän jommalla kummalla nimellä. On tosi hyvä ja makea, näyttää aika paljon tomaatilta. On sellainen punaisen oranssi. :)
- ---------------------------...
Onkos ne tomaatit nyt niitä hedelmiä vain luetellaanko ne sittenkin vihanneksiksi?
- Anonyymi
Omena on VALKOINEN lihaltaan! Punaisia ovat mansikka, puolukka, punviinimarja, karpalo-onko punaisia hedelmiä- siis lihaltaan... paprika, tomaatti, vihanneksista siis. SYÖ!
- Anonyymi
Mesimarja, ahomansikka
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1751980- 1721711
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1691588Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise241393Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys981355Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1541028- 1001027
Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c731017Rokotevastaiset aiheuttaneet lasten kuolemat USA:ssa, eivätkä pyydä anteeksi
Jo kaksi lasta kuollut tuhkarokkoon Texasissa, koska rokotevastaiset ovat toimillaan tuhonneet suojaavan rokotekattavuud228856Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,57788