uusi tuttavuus kysyi, että "mites ne miesasiat?" Minä hölmö menin sanomaan, että "ei kiitos miehiä enää minulle, olen saanut niistä tarpeekseni". Nyt kävikin niin, että jo samana päivänä aloin ihastumaan häneen! Siis ihastuin täysillä! Istuimme samassa "tilassa" koko päivän ja juteltiin hmmm.. erinäisistä pakollisista asioista, jotka eivät liity tunteisiin, eikä tähän asiaan mitenkään. Ihastuin ihastumistani, vaikkei pitänyt ikinä enää ihastua kehenkään.
Kuinka voisin tuoda hänelle julki nyt jälkikäteen, ettei se ollut ehdoton "ei kiitos miehille?". Auttakee! Jos tähän löytyy sopiva vastaus, niin oisin tosi iloinen siitä!
Munasinko?
5
1948
Vastaukset
- ...................
sä voit näppärästi todeta että olet kuitenkin avoin uusille ihmisille...
Voiko pienemmästä asiasta ihminen enää panikoida?- sun vastaukses
kyl nyt yhtään auttanut mua.
teillä oli varmaan juuri sen takia tosi kiva keskustelu ku se äijä ei kokenu sua uhkaavaksi kun olit just sanonu ettei kiitos sulle miehiä.
Nyt vaa rauhallisesti ja näytät sille että sä olet ihana ja haluttava ja kaikkee.. tsemppiä!- en usko
Minusta oikeastaan vedit hyvän heiton. Kuten joku jo totesi niin mies ei kokenut sua uhkana, heti kimppuun hyökkäävänä mimminä, vaan pystyi tutustumaan sinuun itsenäsi. Ja voi olla että hän juuri sen vuoksi kiinnostuu sinusta entistä enemmän..
- alkup.
että kiinnostuu. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Asiakkaalle ei myyty energiajuomaa - tuomio tuli syrjinnästä
Vaikka oli ilmeisesti täysi-ikäinen. Tosin ei lapsiakaan saisi syrjiä, koska oppivat helposti itsekin syrjimään, jos koh704067Miksi aina pitää kilpailla parhaudesta?
Mua ärsyttää se, että kaikki kilpailut ja visailut keskittyvöt aina siihen, kuka on paras missäkin. Tänäkin aamuna tuli853355Pakkoruotsista luopumalla kymmenien miljoonien säästöt
Pakkoruotsin opiskelun kustannuksista ei ole juurikaan tehty kustannusselvityksiä, mutta joidenkin arvioiden mukaan siit983148- 1003001
Luterilaisen kirkon koko kastekaava on väärä
Uudessa testamentissa on kaksi täysin ristiriidassa olevaa kastekäskyä Matt 28:19 ja Ap. t. 2:38. Matteuksen evankeluimi412664Seksuaalinen ahdistelu, naisten vähättely ja törkeä käytös naisia kohtaan kukkii rakennustyömailla
Tällainen lienee ihan tavallisista kaikilla "äijävaltaisilla" työpaikoilla. Kaikki miesvaltaiset alat eivät ole toksise2412527Kerro minulle
Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö832432Miten Yxäri iskettiin?
Voisin tässä unta odotellessani kertoa, miten mieheni lähestyi minua. Tunsimme entuudestaan. Hän kyseli minulta aina j2152416Rakkaalle J miehelle.
Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.922309Kristinuskossa Isän ja Pojan ja Pyhän Hengen nimessä
Jeesuksen kehoitus kastamiseksi Isän ja Pojan ja PH:n nimeen. Matt 28:19: "Menkää siis ja tehkää kaikki kansat minun4022208