Lidlin toimitusjohtaja sai tarpeekseen

Lidlin toimitusjohtaja sai tarpeekseen.
6737
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

tarpeekseen? Ja antoi potkut sinulle?

Äänestä

Mitä on eron taustalla?

Äänestä
  • Luin juuri tänään joko Kauppalehden tai Taloussanomien nettisivuilta, että taustalla ovat olleet henkilökohtaiset syyt. Näitä ei jutussa sen kummemmin eritelty.

    Äänestä

hakea töitä tiedotusalalta.

Äänestä
  • eli kannata

    Äänestä

  • siis kannata kirjoitti:

    eli kannata

    Miksi ei kannata? Hänhän on osannut noudattaa saksalaisen päämiehen linjaa. Tottakai johtajalla pitää olla firman ja omistajan linja selvillä - ei siitä voi sooloilla omille linjoilleen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Grön kirjoitti:

Lidlin toimitusjohtaja sai tarpeekseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu