Harvoin otan herneitä näin nenään, nyt vain tuli mitta täyteen, rajansa kaikella.
MARDIN pizzeria ja kebab Isonnevantiellä Helsingissä on uudistunut. Tilasin entisen omaitajan ollessa puikoissa pizzoja vuosien aikana useasti, olivat HYVEJÄ! Pohja rapsakka, valkosipulit kohdallaan (käytän mausteita paljon, syön etnistä ruokaa estottomasti).
Niin Mardin pizzeria on uudistunut, pizzaan ei saanut valkosipulia "kirveelläkään", noh, kun rekalamoin ja pyysin runsaasti sain valkosipulin ja 2 RUOKALUSIKALLISTA ÖLJYÄ per pizza!
Pizza lillui öljyssä!!!!
Kuulemma heillä valkosipuli on öljyssä, ettei kuivu, myyvät 150 - 200 pizzaa päivittäin ja olen ainoa, joka valittaa, enkä osaa ymmärrärtää tuota, että valkosipulin on oltava öljyssä! Eli heidän mielsetään valitin aiheettomasti, ihan omaa syytäni, kun minulle pitää olla runsaasti valkosipulia.
Kysyin miksi muissa pizzerioissa saa runsaasti valkosipulia, kuitenkaan öljy ei valu pitkin leuankärkeä, saati valu pitkin käsivarsia (syön pizzan palana, käsin). Ja niinpä he käskivät tilata pizzan siletä! (Heillä ei ole kotiinkuljetusta).
Olipa mukavaa, rakentavaa asikapalvelua, vaikka en missään kohdin pyytänyt hintaa takaisin tai hyvitystä.
Turkin pojat osaa asiansa. En suosittele, kierrän ko. pizzerian kaukaa.
Kaipaisinkin vinkkejä mistä saa HYVEJÄ pizzoja kotiin kuljetuksella, länsi-helsingin aluella.
MARDIN pizzeria kebab
10
3744
Vastaukset
Viestistäsi tulee mieleen Kummelin Matti Näsä. Jatka vain samaan tyyliin - kyllä oikeus vielä voittaa.
Tai vaihda pizzeriaa.Tuossa kebap-pizzeriassa annosten laatu ja koostumus vaihtelevat laidasta laitaan. Ilmeisesti annokset tehdään aikalailla fiilispohjalta, eikä formaattia ole, tai sitten sitä ei vain noudateta.
Heidän oma valkosipulilla ja mintulla maustettu jugurttikastikkeensa on hyvää. Tosin kerran olivat unohtaneet laittaa sitä kotiin tilaamaani kebap-annokseen.
Toi Matti Näsä vertaus oli hyvä.Joskus näiden etnisten keittiöiden kanssa voi vain taistella homeerisesti tuulimyllyjä vastaa. Kokki ei ymmärrä kysymystä, etkä sinä vastausta.Ja käsitteetkin ovat sekaisin.Mitä tiukemmin keittiöstä hoetaan, että kaikki on OK, sitä varmemmin asiat ovat kuralla.
- käytän tätä firmaa
ja aina ollut pizzoihin tyytyväinen, ransaasti täytettä ja makua, hintakin kohdallaan.
http://www.pizzaservice.fi/?id=ravintola&pg=helsinki
Miksi et muuten laita kotona sitä valkosipulia, takuulla tuoretta ja hyvää:)- kiittää
Ja vastaa miksi en laita kotona valkosipulia pizzaan.
Se on makuasia, olen kokeillut valkosipulin ystävänä tuotakin vaihtoehtoa, mielestäni vielä paremmalle maistuu, kun valkosipuli laitetaan pizzan päälle ja sitten vasta uuniin.
(uunissa vs imeytyy pizzan täytteisiin). - sitten palautetta
kiittää kirjoitti:
Ja vastaa miksi en laita kotona valkosipulia pizzaan.
Se on makuasia, olen kokeillut valkosipulin ystävänä tuotakin vaihtoehtoa, mielestäni vielä paremmalle maistuu, kun valkosipuli laitetaan pizzan päälle ja sitten vasta uuniin.
(uunissa vs imeytyy pizzan täytteisiin).millaiset pizzat sait sieltä:) t. Suosittelija
- suosittelijalle;)
sitten palautetta kirjoitti:
millaiset pizzat sait sieltä:) t. Suosittelija
Tilasimme tänään lounaaksi kebab- ja kasvispizzan. Pyysimme normaalit valkosipulit ja oreganot ...
No, mitä saimmekaan ... hyvät pizzat, joissa oli runsaasti täytettä, rapea- ja ohut pohja, pizzat olivat kuumia, valkosipuli maistui ja oreganoakin oli.
Voin suositella muillekin ja kiitos vielä vinkistä ko. paikkaan.
Turkkilaisten pizzerioita on kaupunki tursollaan, se minkä laisia pizzoja niistä saa onkin jo toinen juttu;D
Ja (vaikka ei saa mainostaa) kaupungin parhaat pizzat saa Ravintoa Britanniasta Kannelmäestä.
Pizzat paistetaan aidossa kiviuunissa ja täytteissä löytyy;) - homma et
suosittelijalle;) kirjoitti:
Tilasimme tänään lounaaksi kebab- ja kasvispizzan. Pyysimme normaalit valkosipulit ja oreganot ...
No, mitä saimmekaan ... hyvät pizzat, joissa oli runsaasti täytettä, rapea- ja ohut pohja, pizzat olivat kuumia, valkosipuli maistui ja oreganoakin oli.
Voin suositella muillekin ja kiitos vielä vinkistä ko. paikkaan.
Turkkilaisten pizzerioita on kaupunki tursollaan, se minkä laisia pizzoja niistä saa onkin jo toinen juttu;D
Ja (vaikka ei saa mainostaa) kaupungin parhaat pizzat saa Ravintoa Britanniasta Kannelmäestä.
Pizzat paistetaan aidossa kiviuunissa ja täytteissä löytyy;)samalla ketjulla on hyvät pizzat ympäri kaupunkia.
- pizzafriikki
www.etsipizza.com pizza ja kebab hakukone,löytää lähimmän pizzerian automaattisesti. Sieltä vaan "etsi" ja syötä katuosoite.
- sipuli mies
tosi hyvä asiakas palvelu,nopea kuljetus,paras pizza ja kebabbi.
- Kannatan
Olen tilannut ko. paikasta jo usean vuoden ajan ja ruuat on kaikki olleet hyviä! Ystävällinen henkilökunta ja hinnat kohdallaan! Suosittelen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei823706Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin
Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss1071802- 1061102
- 991085
- 60933
Priden osallistujamäärä suuri pettymys!
Ei lähellekään sataatuhatta, vaikka mukaan on värvätty kaikki aktivistit jopa homot katolta heittelevä islamistinen aate165855- 42836
IS Viikonloppu 28.-29.6.2025
3- merkitty Kovis Erkki Vuokilalta. Oikean reunan (kuvituksellinen) pääkuva on hauska, mutta siitä johdetun sanan merkit57801Joku kysyy
Missä on syy? Jossainhan se syy täytyy olla persujen kannatuksen alenemiseen. Kannatuksen alneminen ei näy pelkästään g60776Kannan sinua mukanani
Aina sydämessäni ❤️ Niin kauan kun henki pihisee ja veri virtaa suonissani, niin olet osa minua tavalla, josta olen kii28745