Terveet jälkiruoat tai makeat välipalat hakusessa. Marja puuroa on tullu tehtyä ja marjakiisseleitä, mutta nyt jotain uutta kehiin.
Terveellisiä herkkuja
5
1315
Vastaukset
- sapu
smoothiet on aika herkullisia
marjoja rahkaa maitoa tehosekoittimeen ja herkku on valmis... voit tietenkin laittaa myös vähärasvaista jugurttia jos haluat vähän makeutta, mutta rahka on hyvä proteiinilähde.
hedelmäsalaatit myös minusta hyviä ja niitä voi terästää leseillä jos on liian kevyttä
tai entäs sitten vaan puolijäisiä marjoja ja luonnonjugurttia
tai yksi mistä myös tykkään on raejuustoa puolukkaa ananasta - ......
omenat, melonit, appelsiinit, viikunat, kiivit, päärynät, granaattiomenat, persikat, luumut, viinirypäleet, aprikoosit, jne.
- on paikallaan
jos meloni ja viikuna ovat samalla listalla niin täytyy muistaa, että melonissa on hiilihydraattia (sokeria) 3,9 grammaa/100g ja viikunassa 42,5 grammaa/100g. Hirveä ero sokerien määrässä.
- ....
on paikallaan kirjoitti:
jos meloni ja viikuna ovat samalla listalla niin täytyy muistaa, että melonissa on hiilihydraattia (sokeria) 3,9 grammaa/100g ja viikunassa 42,5 grammaa/100g. Hirveä ero sokerien määrässä.
missä lajikkeessa muka on noin pajon sokeria? tavallisissa viikunoissa on n. 15 g / 100 g.
- ......
Ne ovat toistensa vastamyrkkyjä. Jos esim. joku on saanut myrkytyksen syötyään punaisia kielonmarjoja, sitä lääkitään sudenmarjan sisältämillä vastamyrkyillä.
Myös sudenmarjamyrkytystä voisi lääkitä kielolla.
Yhdessä nautittuna nämä ovat terveellinen noitien jälkiruokaherkku ja viinaan sekoitettuna voimallinen taikajuoma, resepti tunnetaan ainakin 500 vuoden takaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikuiset kaipaajat
Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo972844- 262614
Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää
Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv702362Riikka ottaa miljardi euroa EU:n yhteisvelkaa Suomelle
Niin kääntyi irvipersun takki taas, vaikka vaalilupauksissa oli ettei yhteisvelkaa Suomi enää koskaan ota. No nyt otti m272305Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi
Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta171997- 851816
En tiedä ymmärrätkö
Kuinka paljon merkitset mulle. Näet minut minuna etkä silti käännä selkääsi. Tökit jatkuvasti kepillä jäätä ja menit ehk71699Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla
Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä211544Kun ei numeroa
niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍311412- 71251