I'm in livestyle!

arealsolic

Omistan varmaan omituisimman lifestylen mitä tiedän! Saatte pienen katsauksen sen kummempia kertomatta...Kuvailen samalla vähän huonettani.

Rakastan mangaa ja animea. Huoneeni kirjahylly on täynnä Oh!My Goddness -mangaa ja fantasiakronikoita yms.
Stereot kailottavat MikeOldfieldia ja Starwars -elokuvamusiikkia. Välillä soi radiokin:)...
Pöytä on täynnä kirjoja, joten en voi oikein työskennelläkaan. Yläasteenoppikirjoja, fantasiaa, sarjakuvia.
Hyllyssä lojottaa elokuvia. Taru Sormusten Herrasta, Ensimmäinen yhteys, jotain piirrettyjä, HarryPotterit, nauhoja (kuten hauskat kommelukset) ja niin edespäin.

Tietokoneen luona ei voi kun huokaista. Kone on perhetutulta saatu Windows-98, johon on asennettu 2000 -ohjelmisto. P2P verkko jyrähtää käyntiin heti virtanapista koneen käynnistettyään ja jatkaa edellisiltana aloitettua Happyfeet -musiikin latausta. Cd-levy pomppaa asemasta. Cracker ohjelmat eivät pysähdy ennen kuin vetää johdon seinästä. Muistitikku ei kohta varmaan toimi ajatellen animaatio-tiedostojen painoa...

Vaatetuksenikin on hieman erikoinen. Vanhat lähetystorilta kahdella eurolla ostetut farkut (mustaa kuosia), valkoinen huppari, sen alla vihreä t-paita(Yosemite), mustat pääkallo lenkkarit, musta Dna-lippis ja kenties farkkutakki. Tuohon kun vielä lisää, että käytän mustia silmälaseja... Naapurin mummot kauhistelevat:).
Usein kanniskelen mukanani ronskia cd-soitinta, jossa pyörii instrumentaalinen musiikki. Muistitikku roikkuu kaulassa banaanin keltaisena. Taskuista tipahtelee ulkomaalaisia rahoja ja karkkipapereita.

Olen pahasti nörtti. Paranneltuja harjoitusskeittilautoja, roskakoreja, ledivirtelmiä... Piirrän mangaa ja harrastan partiota.
Lifestyleni on pahasti pahasta pahoillekin, mutta näin pahojen pahalle se ei tee mitään. Tuo siis oli näyte. Osaan olla monenlainen persoona. SuperMario vs. Skeleton? SuperMario Wins!!!!

3

309

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • uusi sukupolvi rynnistää areenalle;D
      Mä olen melkein voita vaan..hauska tavata veri spesial guests..ts..st:D

      Saakos sitä keimailla sen verran,että kirpparilta löysin xl vetimiä.Mitäs partiolainen siihen sanoo?

    • Pajero mies

      Puhutaan asiaa! Itse asiassa Super Mariota ei ole tullut tavattua, koska en tunne häntä.
      P2P:kin on jäännyt hieman hämäräksi. Toki musiikki on aina silloin mukavaa, kun napperiparistot kuulokojeessa vaan antaa myötä.

    • Pajero-mies

      Meikäläinen ihmetteli aikanaan, että mikä v...n taru sormusten herrasta, mutta kun se nyt tuli televisiosta ja sen pystyi katselemaan aika rennossa asennossa, niin katselin koko trilogian samaan tahtiin. Hieman alkoi väsyttää, kun näytöksien välillä oli aika pitkä paussi.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä

      SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,
      Maailman menoa
      150
      4877
    2. Eikö tunnukin kamalalta, kun en

      anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut
      Ikävä
      81
      3556
    3. SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa

      Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt
      Maailman menoa
      31
      2553
    4. SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"

      Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het
      Maailman menoa
      40
      2233
    5. Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu

      Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä
      Suomalaiset julkkikset
      76
      2080
    6. Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"

      Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan
      Maailman menoa
      63
      2013
    7. Mitä saa sanoa?

      Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja
      80 plus
      85
      1983
    8. Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?

      Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?
      Ikävä
      23
      1981
    9. Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?

      Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet
      Sinkut
      19
      1458
    10. Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin

      Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään
      Maailman menoa
      99
      1272
    Aihe