Monta kivaa kahvilaa on Helsingissä, mutta kaikkein paras on ehdottomasti Café Aalto.
Jo sijainniltaan jotain ainutlaatuista. Rakennus sisältä upea, kahvilassa ollaan valoisan ja avaran tilan kupeessa, mutta kuitenkin tunnelmallisen syrjässä.
Pöytiintarjoilu tuo mukavaa juhlan tuntua. Tuotteet aina moitteettomia, palvelu erittäin ystävällistä ja sujuvaa.
Satoja kertoja siellä on tullut 20 vuoden aikana käytyä, ja kertaakaan en ole pettynyt.
Helsingin ihanin kahvila
5
3962
Vastaukset
- osoitetietoja
Mikset laittanut missä moinen ihanuus sitten sijaitsee?
- Aivan ylivoimaisesti
Jotenkin oletin, että ne joita kahvilat Helsingissä kiinnostavat, paikan jo tuntevat, ja ne, jotka eivät tunne, tarkistavat googlesta.
Siis, Café Aalto, Akateemisen kirjakaupan yläkerrassa, Pohjoisesplanadi 39. http://www.cafeaalto.fi/fi/ - eläkeläinen mummeli
Aivan ylivoimaisesti kirjoitti:
Jotenkin oletin, että ne joita kahvilat Helsingissä kiinnostavat, paikan jo tuntevat, ja ne, jotka eivät tunne, tarkistavat googlesta.
Siis, Café Aalto, Akateemisen kirjakaupan yläkerrassa, Pohjoisesplanadi 39. http://www.cafeaalto.fi/fi/Ei sitä tuolla juosta pienellä eläkkeellä kun ei edes riitä ratikkalippuun.
- jos vaan tiät
millainen paska ahne yrittäjä ! aivan rosvo italainen mulkuu, kuulemman tomaatit lasketaan illan päätteksi:-) , vai olet 20v asiakkana siellä ? oletko huomannut yhen seikka ? työntekijät vaihtuu jatkuvasti... pomon ahneudesta jne...
- Aivan ylivoimaisesti
No pakko myöntää että en ole mitenkään pannut merkille työntekijöiden vaihtumista, kun en muutenkaan juuri ihmisten kasvoja kovin hyvin muista.
Erittäin kohteliaita ja ripeitä ovat kaikki tarjoilijat aina olleet.
Ikävää jos asiakkaalle näkyvä ihanuus ei heijastu henkilökunnalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1176319Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3796125Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie695850Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3443952Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1452355Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.42335Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1171393- 121221
- 1821052
- 59877