Nettikahvila, laajakaistan nopeus ja parisuhde

nettikahvila

Miten tärkeää on mielestänne se, että onko kavilassa internetyhteys. Internetin merkitys parisuhteen luomisessä on nykypäivänä tärkeä.

Nettideittiä voitaisiin kehittää siten, että perustettaisiin erityisiä nettideittikahviloita. Näissä olisi jokaisellle asiakkaalle varattuna päätelaite ja käytössä olisi lähiverkko. Verkossa voitaisiin deitata vain samassa kahvilassa olevien vastakkaisen (tai vaikka saman) sukupuolen edustajan kanssa. Aikaa olisi tunti, kahvi ja pääte maksaisivat yhdeksän eroa. Kahvilaan otettaisiin kerralla 20 naista ja 20 miestä.

Nyt sitten alkaisi se hillitön deittailu. Aikaa on rajallisesti, joten laajakaistan on oltava nopea, mielellään yli 8 mt. Maksaisitteko kahvista enemmän, jos voisi lähtettää ns. ryhmälähetyksiä?

Lopuksi vielä ajatuksen hienoin piirre! Nettideittikahvilasta voisi äärimmäisen helpolla siirtyä vaikka kahviladeiteille, koska molemmat ovat jo samassa kahvilassa. Nyt pääte saa jäädä, ja tutustumiskoskettelu saa alkaa. Koska kustannukset ovat laskeneet, niin seuraava kuppi maksaisi enää seitsemän euroa.

1

612

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • todellakin

      IDIOOTTIMAISET nettijutut pitää KITKEÄ POIS oikeista kahviloista.

      mMnkööt nettifriikit joihinkin nettihalleihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      151
      6837
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      63
      5993
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      88
      4579
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      107
      4539
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      169
      4334
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      94
      1690
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      402
      1606
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      82
      1399
    9. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      31
      1387
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      44
      1190
    Aihe