kakkupohjan ohje

Hei!

Nyt tarvittaisiin kakkupohjan ohje 23 cm halkaisija kakkuvuokaan. Ihan perus täytekaakusta kyse.
1593
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ota kaksi saman kokoista kuppia/mukia
Riko neljä munaa kuppiin.
Mittaa toiseen kuppiin yhtä paljon sokeria.
Vatkaa sokeri ja munat vaahdoksi.
Mittaa jauhoja sama määrä kuin sokeria ja lisää 1 tl leivinjauhetta.
Sekoita munavaahtoon.
Kaada voideltuun vuokaan ja paista.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muumaamustikka kirjoitti:

Hei!

Nyt tarvittaisiin kakkupohjan ohje 23 cm halkaisija kakkuvuokaan. Ihan perus täytekaakusta kyse.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu