Manfredin Fiksut Naksut

Olenkohan nähnyt unta, vai onko joskus 90-luvun puolessa välissä ollut sellaisia perunalastuja kuin Manfredin Fiksut Naksut, siinä pussissa oli nörtin näköinen peruna, ja ne naksut olivat numeroiden muotoisia.
2723
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

et nähnyt unta, samaa olen haikallut takaisin .

Äänestä

Minäkin söin niitä muistaakseni vuonna 1996 ainakin yhden pussillisen verran.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fiksu Manfred kirjoitti:

Olenkohan nähnyt unta, vai onko joskus 90-luvun puolessa välissä ollut sellaisia perunalastuja kuin Manfredin Fiksut Naksut, siinä pussissa oli nörtin näköinen peruna, ja ne naksut olivat numeroiden muotoisia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu