kouluruoka on herkullista!

namuli

Kouluruokahan on hyvää...meidän työpaikka tilaa koululta ruuat...hyvää on...salaatit on ihania. :)

7

1804

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • namnam-

      Kouluruoka on paskaa. Salaatti on vanhaa, perunat kumia, maito ja vesi lämmintä. Kerrankin, kun oli ruokana perunamuusia siellä oli isoja perunan palasia. Ja kun nosti lautasen ja käänti sen alaspäin perunamuusi ei tippunu.

      On se vaan niin herkullista. :)

      • -nn

        Joo perunamuussi o pahinta paskaa, aina paloja seassa. ei sellast viitti syyä, onneks sen voi heittää roskiin vaa.


      • 45259139+

        Haluun kyl nähdä perunamuusin joka tippuu. Ei sen pidä tippua lautaselta, eli siis olla liian notkeaa. Jos ei pidä kouluruoasta niin menkööt vaa mäkkärille tilaan bigmäkin ja mussutelkoot.


      • 17dude
        45259139+ kirjoitti:

        Haluun kyl nähdä perunamuusin joka tippuu. Ei sen pidä tippua lautaselta, eli siis olla liian notkeaa. Jos ei pidä kouluruoasta niin menkööt vaa mäkkärille tilaan bigmäkin ja mussutelkoot.

        Joo kyllä tuommonen kouluruuan dissaaminen on joko omaa nirsoutta tai sitten jonkin sortin kapinointia. Harvoin se kotiruokaa voittaa mutta eipä se mutsi teekkään ruokaa 300 oppilaalle, omassa koulussa on vaa perseestä se kus itä ei saa tarpeeksi:/


      • -------

        Olkaa nyt onnellisia, kun saatte ihan oikeaa perunoista tehtyä perunamuusia. Meillä se oli lähes aina jostain mummonmuusi-jauheesta kyhättyä mössöä.


    • jinkkumanki

      kyllähän se meijän koulussa on hyvää kouluruokaa! ei ole muuta näkynyt, ku mustia paskaläikkiä perunoissa :P

      • fsdfsdf

        Kouluruoka on paoskaa Hyoi hyi kuolka kaikki


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2395
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1377
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      73
      1177
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      835
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      668
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      660
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      24
      638
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      616
    Aihe