Jokohan Kemijärven kaupunginhallituksen mainio puheenjohtaja Nivala laittoi hallituksen juoruajat ruotuun? Toivottavasti tästä eteenpäin yhtenäisyys säilyy eivätkä sooloilijat yritä kerätä irtopisteitä. Elinkeinoasiamies Luoma-Aho jatkakoon myös täydellä luottamuksella tehtävässääm. Hienoa että Ikihirren toimitusjohtaja toi lehdissä totuuden esiin. Yrittäjänaisten vastinen kaupunginjohtajalle oli aivan onnetonta selittelyä eikä tule menemään läpi järkevien ihmisten suhteen.
Joko hallituksen pj palautti kurin
Odottava alamainen
7579
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
kh.jäsenet/valtuutetut uskaltavat ja voivat esittää suljetussa kokouksessa näkemyksiään ja mielipiteitään jos ne on luettavissa välittömästi seuraavan päivän lapinkansasta toimittajan itsensä värittäminä? Onko oikeaa demokratiaa se että vain ne on äänessä jotka tähänkin asti ovat olleet suunapäänä joka asiassa?
epäilenpä kovasti !! kyseisen TJ,n tuntien höpö höpö, Oma lehmä kumminkin loppupelissä ojassa ja tiedä kuinka hyvä suhde sitten nykyisen elinkeinojohtajan kanssa kyseessä!!!
vae millaasta tarkootit?
niin isosta "suhteesta" kuin Häkämies/Stora/Chronberg ja Kilpeläinen!
Ei raaakkaus-suhe vaan räääkkäys-suhe tietenkin! vieläkö muuten Saukosken kunnanhallituksen jäsen konsultoi Kemijärven kunnanhallituksen jäsentä, vain onko konsultointisuhe toistaiseksi jäässä?
kuulunna mittee erikoosta tällä erää!
Kallis on kota sanoi veli kun kemijärveläiselle morsiamelleen mökkiään esitteli Saukirkolla.