Laittakaa viestiä Snacyn nettisivuille, että avaisivat ravintolan Helsinkiin.
Snacy PK-seudulle!!!
7
2368
Vastaukset
- on se
Äännetäänkö toi 'sneisi'?
- äännetään...
"Snäki"
Snacky oli 80 ja 90 luvulla pääkaupunkiseudun autogrilli-kuuluisuus.
Esim. Herkullisella majoneesikastikkeella maustettuun Poliisi-hampurilaiseen sai lisää kosteutta ja pehmeyttä pyytämällä lisäkastiketta esim. näin: "Yks poliisi tuplamällillä"
Tilattiinpa jopa triplamällilläkin. NAM!
- sitten!
hyvä tarjous menossa! http://www.snacky.fi/
- EHDOTTOMASTI
Käsittääkseni Snacky toimi autogrillinä aikoinaan pelkästään pääkaupunkiseudulla. Nyt huoltoasemilla, mutta ei vielä pääkaupungissa :(
Kilpailu on nykyisellään varmasti kovaa, mutta luulisin että "One and only" Snacky saa useimmilta nelikymppisiltä täyden nostalgisen kannatuksen.
Ja jos Hesburger on saanut MCDonald`sin lopettamaan Turussa, miksei yksi legendaarinen Snacky mahtuisi takaisin kotiin, Stadiin.
Pistän ilmanmuuta postia Snackyn pääkaupunkiseudulle saamiseksi. Anteeksi vimmattu saarnaaminen, mutta asia on vakava ;)- 1santtu2
Entisenä turkulaisena mulla ei ollut hajuakaan koko Snackystä, mutta Helsinkiin muutettuani eksyin kerran Espoon Snackylle ja jo pelkät "iskulauseet" herätti mielenkiinnon. Mutt en kyllä joutunut pettymään poliisihampparin suhteen. Eihän tollasia hamppiksia saa mistään?=o Ihmettelin mitä ne siihen laittaa, mutt kaipa se johtuu sitten siitäkin, ett niitä ei tehdä ennen tilausta...en tiedä.
- Pääkaupunkiseudulle?
http://www.snacky.fi/
"Saimme valtavan määrän erittäin hyviä vinkkejä, joita nyt partioimme. Tulemme ilmoittamaan myöhemmin, johtiko joku vinkeistä siihen, että saamme ensimmäisen Snacky Drive Innin auki pääkaupunkiseudulle tätä kautta ja vinkin antajalle vuoden poliisit. Kiitos kaikille osallistujille!" - sama Snacky?
Sama kuin 80-luvulla? Katkarapuhampurilainen minulle, kiitos! Tuplana ja aika vähän sitä kiinankaalia. Nostalgista olisi se.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa
Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/1872738- 1642539
Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."
Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su1182247Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin
Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee612084Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."31739"UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!
"MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!591454Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen
Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu2051450Miten kestätte tyhmiä?
Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa2271193Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."
Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää961158Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.
Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.3701083