Gluteeniton tortilla

Onko valmiita tortilla lättyjä gluteenittomana?
36595
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Gluteenitonta tortillaa nyt kaupoissa!
Nyt vähittäiskaupoista on saatavissa myös luontaisesti gluteenitonta tortillaa! Tätä maissitortillaa löytyy suurimmista S-ryhmän Prismoista ja S-marketeista. Pakkauksessa on 12 tortillaa ja maahantuojana toimii Burritos Oy. Lisätietoja: www.burritos.fi

Äänestä
  • Osaisiko joku tarkentaa, että minkälaisesta pakkauksesta löytyy noita gluteenittomia tortilloja? Onko se joku tietty merkki? Lisäksi, osaisiko joku kertoa, että löytyykö jostain (mistä) gluteenittomia myslipatukoita?

    Äänestä

  • Glu kirjoitti:

    Osaisiko joku tarkentaa, että minkälaisesta pakkauksesta löytyy noita gluteenittomia tortilloja? Onko se joku tietty merkki? Lisäksi, osaisiko joku kertoa, että löytyykö jostain (mistä) gluteenittomia myslipatukoita?

    Nuevo Progreso Corn Tortillas on gluteeniton pehmeä tortilla. Ei ehkä niin hyvää kuin tavallinen, mutta menettelee. Tässä lisätiedot:

    http://www.glu.fi/tuotteet/gluteeniton/Nuevo Progreso Corn Tortillas/92/

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


UPDATE_7187182 kirjoitti:

Onko valmiita tortilla lättyjä gluteenittomana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu