Että jo Nikola Tesla keksi miten kosmisia taustasäteitä voi käyttää autossa/moottorissa niin että se kykenee käyttämään itse itseään! Maailman energiaongelmat ei ratkea vesi tuuli ilmastonmuutoshömpötyksen avulla. Tarvitaan innovaatiota jota Teslalla oli. Monet Henry Morayn, Ev Grayn, John Bedinin kaltaiset henkilöt ovat onnistuneesti tehneet itselleen ilmaista energiaa tuottavan laitteen, Nikola Teslan lisäksi. Ei tarvi olla mitään energiaongelmia. Fysiikan lait tulee vähintäänkin uudellen asettaa vaikka suurin osa niistä olisikin ongelmitta.
http://www.physorg.com/news121610315.html
http://merlib.org/?q=node/1597
Miksiköhän tällaista teknologiaa ei ole päässyt julkisuuteen? Sitä voi varmasti kuka vain haluaa miettiä. Öljypomot ynnä muut hallitsevat maailmaa. Ei ole heidän etujensa mukaista että sallisivat sellaisen teknologian, joka murskaisi heidän markkinansa välittömästi. Olisikohan siite ties miten paljon ongelmia hallituksille? Äkkiä pitäisi laittaa häthätää uudet verotulot jostain tai muuttaa poltiikkaa ratkaisevasti. Parempi olisikin ihmisten elää maalla. Jos ilmaista energiaa on Teslan mukaan loputtomasti, jokainen voi viljellä kasvihuoneessaan talvellakin trooppisia hedelmiä ilman että kukaan sanoo mitään. Ajatelkaa miten helppoa. Ei tarvitse enää tuoda mitään hedelmiä kun kaikki voidaan valmistaa itse. Ilmaisella energialla saharakin voitaisiin pumpata täyteeen vettä ja lopulta ehkä lopettaa pumppaus kokonaan kun se alkaa itse menestyä. Sellainen olisikin kiehtovaa!
http://gizmodo.com/5026394/ssc-ultimate-aero-ev-to-make-tesla-roadster-look-like-a-ford-fiesta
http://www.physorg.com/news121610315.html
http://merlib.org/?q=node/1597
Miksiköhän tällaista teknologiaa ei ole päässyt julkisuuteen? Sitä voi varmasti kuka vain haluaa miettiä. Öljypomot ynnä muut hallitsevat maailmaa. Ei ole heidän etujensa mukaista että sallisivat sellaisen teknologian, joka murskaisi heidän markkinansa välittömästi. Olisikohan siite ties miten paljon ongelmia hallituksille? Äkkiä pitäisi laittaa häthätää uudet verotulot jostain tai muuttaa poltiikkaa ratkaisevasti. Parempi olisikin ihmisten elää maalla. Jos ilmaista energiaa on Teslan mukaan loputtomasti, jokainen voi viljellä kasvihuoneessaan talvellakin trooppisia hedelmiä ilman että kukaan sanoo mitään. Ajatelkaa miten helppoa. Ei tarvitse enää tuoda mitään hedelmiä kun kaikki voidaan valmistaa itse. Ilmaisella energialla saharakin voitaisiin pumpata täyteeen vettä ja lopulta ehkä lopettaa pumppaus kokonaan kun se alkaa itse menestyä. Sellainen olisikin kiehtovaa!
http://gizmodo.com/5026394/ssc-ultimate-aero-ev-to-make-tesla-roadster-look-like-a-ford-fiesta
Vastaukset 29
Vanhimmat
Niin monet lapset maailmassa leikkivät magneetella parastakin aikaa. On se kumma ettei ikiliikkujia vaan synny.
Ei muuten syntynyt Teslallakaan vaikka jotkut niin uskotteleekin.
John Bedinin, Ev Grayn ja tuon regenerative acceleration keksijä TÄYSIN mukailevat samaa teknologiaa ja ne on kaikki(paitsi ehkä Teslan) käyty tarkastuttamassa, niiden toiminnallisuus on todettu. Oletko sokea? Kannattaisi lukea linkit ennen kuin alkaa vastaamaan
Pudottele vaan arvovaltaisia nimiä, ei sekään saa näitä ikiliikkujia toimimaan! :D
Tuskin mikään arvovaltainen taho on todennut tai tarkastanut yhtään noista höpöhöpö keksinnöistä.
Patentti on voitu myöntää mutta se ei todista keksinnön toimivuutta.
Maailmassa on paljon huuhaa-patentteja.
vaan ilmaisesta energiasta. Hohhoijaa.
Laite on esitelty monille ihmisille.
http://www.free-energy.ws/moray.html
Ev Grayn laite sen sijaan yleensäkin tunnettu ja sitä on esitelty sitäkin laajemmin.
http://keelynet.com/evgray/evgray.htm
Ja sen, onko tuo uusin regenerative acceleration laite tarkistettu selviää siitä uusimmasta linkistä jonka annoin. Tyhmää kun kommentoit viestiin jota et ole edes halunnut lukea.
"Laite on esitelty monille ihmisille". Tuohan kertoo jo paljonkin.
Missä viipyy kelvollisen laitten sarjatuotanto? Kelvottomia laitteita ilmestyy silloin tällöin markkinoille mutta ne häviävät pika pikaa sinne minne kuuluvatkin, jätteekeräykseen uudelleen kierrätettäväksi.
vuoksi sellainen ei ole mahdollista. Ohjeita tuollaisen rakenteluun tarjoava fuellesspower.com sanoo samaa: eräässä vaiheessa he myivät niitä valmiita pakkauksia mutta Yhdysvaltojen hallitus kielsi sen ja sanoi, että se tuhoaisi heidän ekonomiansa ja siksi ei ole sallittua. Mutta jos haluat voit internetistä löytyvien ohjeiden perusteella helposti rakentaa itsellesi tuollaisen. Ei se ole liian vaikeaa. Ja kuten sanottu Moray ja Graykin mystisesti kuolivat johonkin? Ymmärrä nyt että emme todellakaan elä missään vapaassa tai demokraattisessa maailmassa. Jos Suomessa haluat ajaa polttoaineettomasti ajoneuvoa niin joudut maksamaan muhkeat yli satatuhatta maksavat verot. Suomen ainoa 100% vedyllä toimivan auton omistaja on tällä hetkellä Arto Salonen joka hänkin saa ajaa korkeintaan poikkeusluvalla.
http://talousdemokratia.blogspot.com/2008/02/ilmaista-energiaa-on-kaikkialla.html
"joten tässä sitä salaliittoa on kerrakseen, jos joku anonyymi vielä haluaa että etsin hänelle lait ja säädökset joilla vesi ja vetyautoilu kielletään, niin järjestyy, sitten vaan kaikki ne jotka ei ylläkertomaani usko, kipin kapin kirjastoon lakikirjaa tavaamaan." Maailma jossa elämme ei todellakaan ole vapaa maa.
tehnyt toimivan ikiliikkujan. Patenttia en sille saanut koska ikiliikkujaa ei voi tehdä. Teoriassa meinaan.
Salaliittoteoriaa pukkaa kun asialliset perustelut loppuun.
Mee höpisemään salaliittoteoria-palstalle.
Ei kun lisää värkkäämaan. Eipähän kukaan pysty syyttämään patentin rikkomisesta.
Hohhoijaasta en ole kuullutkaan, lie joku oman alanne hörhö.
Jos ei "ilmainen energia" näyttäydy, se ei näyttäydy. Mikä maksaa? TE tiedätte kaiken kaikesta ja etenkin fysiikasta, joten toimivan vempaimen tekeminen olisi teille lastenleikkiä.
Voisikohan olla, ettei se toimikaan? Ilmaista energiaa on jahdattu yli viisisataa vuotta, eivätkä nuo sepustukset oikeastaan osoita minkäänlaista kehitystä tapahtuneen.
P.S. Tiedoksesi: ilmainen energia = ikiliikkuja
energian moottorin mutta siinä vaiheessa voi olla turhaa kysyää enää piirrustuksia. Taidan lähteä myymään 2250 kappale, uskoville halvemmalla tai ilmaiseksi 300e.
Suomessa on kiellettyä ajaa muilla kuin polttomoottoriautoilla. Jossei kelpaa niin tarkista asia Suomen laista. Eikä öljy yhtiöiden monopolin havaitsemiseen edes tarvitse olla mitään salaliittoa, mutta jos todella haluat ajatella että kaikki on todella hyvää ja että öljy yhtiöt ajattelevat vain meidän parastamme niin kyseenalaistan kyllä näkemyksesi. Lisäksi et onnistunut kumoamaan niitä näkemyksiä, joita jo esitin ilmaista energiaa koskein joten argumenttisi valuu tyhjiin. Kun eihän sinulla edes ollut mitään todisteita, luulet vaan tietäväsi kaiken ja mieluumin uskot fysiikan kirjoja kun luet noita linkkejä joita sinulle laitoin. Ilmeisesti totuus tekee liian kipeää?
Näetkö myös pikku-ukkoja?
hyödy öljytaloudesta, vai mikä oli pointtisi? Joka tapauksessa tapasi argumentoida on verrattavissa käsien heilutteluun. Et ole antanut ainuttakaan todistetta sille, etteikö ilmainen energia olisi mahdollista tai kykenyt falsifioimaan tutkimustuloksia joita olen täällä esitellyt. Käsien heiluttelua tosiaan sinulta.
niiden mukaisen laitteen. Voin mallintaa sen sitten jollakin 3d-ohjelmalla ja dokumentoida tarkasti. Yhteistyöllä siis! Sinä hommaat ohjeet ja minä rakennan. Työskentelen sattumalta koneenrakennusalalla tuotekehitys/suunnittelu-tehtävissä. Sopiiko?
jotain suunnitelmia.
http://www.icehouse.net/john1/foreward.html
http://www.pureenergysystems.com/os/EdGrayMotor/PM_PEM_MG/EdGray/photos/PulsedCapacitorDischargeElectricEngine/index.html
http://freeenergynews.com/Directory/Inventors/JohnBedini/SG/Feb2005/
Vielä e.v. grayn patentit
http://www.pureenergysystems.com/os/EdGrayMotor/PM_PEM_MG/patents/3890548/
En tosin tiedä miten tarkka on. Netissä on ohjeet yhden maksullisen laitteen rakentamiseen jonka tiedän toimivan. Se on fuellesspower.com mutta voithan aina kokeilla noita. Free Energy Secrets of Cold Electricity antaa paljon tietoa noista laitteista ja miten Tesla onnistui. Peripeteiasta löysin patentin: http://www.freeenergynews.com/Directory/Electromagnetic/Perpetual_Differences/CA2437745A1_Perepiteia_patent.pdf
http://www.overunity.com/index.php/topic,4047.240.html
Ja näidenkö hökötysten pitäisi muka pyöriä jauhaen ilmaista energiaa?
Tyyliin dynamo-sähkömoottori peräkkäin? Kuinkahan monta kertaa tuotakin on yritetty yhtä laihoin tuloksin.
Ei viritys muutu sen kummemmaksi vaikka siihen kytkettäisiin muka joitain virtapiirejä mukaan.
Höpöhöpö hommmaa.
jauhaa jotain kylmäsähköä. Eli käyttää atomejakin pienempiä hiukkasia kuljettamaan sähköä. Lukaseppas http://www.dmt-nexus.com/doc/The_Free_Energy_Secrets_of_Cold_Electricity.pdf , mukana on myös patentit joiden pohjalta voisit ainakin koittaa rakentaa laitetta. Ties vaikka onnistuisi. Kuitenkin E. Gray demonstroi laitteensa toimivan lukuisissa eri tilaisuuksissa joten on aika heikot perustelut epäillä sitä, etteikö laite toimisi, muta itsehän valitset. Toivotan sinulle onnea ilmaisen energian etsintämatkallesi, ties vaikka löydet, en usko että se niin loputtoman vaikeaa olisi.
Ei puhe ollutkaan kuumasta vaan kummasta. Eli ei dynamo-sähkömoottori-viritelmä tule sen ihmeellisemmäksi vaikka siihen väkerretään jotain ylimääräisiä virtapiireja mukaan. Ylimäääiset virtapiirit vaan syö sähköä lisää.
Taikuritkin esiintyvät lukuisissa eri tilaisuuksissa eikä yleisö saa selville miten temppu tehdään.
Gray ei ole muuta kuin heppoinen "taikuri" mutta jotku ottaa ihan tosisaan.
sähkökirkuiteissa energiaa valuu hukkaan back EMF:n vuoksi. Mutta sen avulla voi kikkailla laitteen niin että ilmaista energiaa virtaa eetteristä laitteeseen joten kyllä se voi olla mahdollista ihan minimaalisemmillakin konfiguraatioilla. Kokeile!
piilee siinä että staattista sähkä käytettäessä kulke sekä elektronit että atomit ja pienenpienet hiukkaset mutta kylmäsähkökirkuiteissa kulkee pelkästään niitä elektronejakin pienempiä hiukkasia jotka kulkee nopeammalla ja pienemmälllä vastustuksella kuin elektronit ja sen vuoksi se energiakin on vähän erilaista ja tehokkaampaa ja moottori käy viileästi.
maksat sähkölaskuja, tankkaat älyttömän kallista polttoainetta ja/tai maksat kämppäsi lämmityskustannuksia?
Jos et, niin kannattaisi ehkä olla hiljaa ja kuoria kerma kakusta. Yksittäistä ihmistä kun nuo öljy-yhtiöt eivät äkkää.
Jos taas maksat energiasta, niin kuulut kai itsekin niihin "jästipäihin"
Vai?
johon olen jättänyt ilmaisen energian laitteen katsastukseen saan varmasti yli 200 000 tonnin sakot veropetoksesta. Joten ei, en taida uskaltaa ennen kuin asia on selvä
jotta miksi sinä sitä ilmaista energiaa juuri energiarohmuun autoon haluat? Tälläkin palstalla on nähty monet kerrat että näissä uskomattomissa jutuissa on aina yhteistä se, että joku viranomainen/järjestö/salaliitto estää/on estänyt niiden käyttöönoton. Kannattaa varmuuden vuoksi tehdä vielä foliohattu, niin energiajärjestö ei pääse jäljille ajatuksenvoimallakaan.
henkilöiden kuin Thomas Henry Morayn ja E.V Grayn laitteiden on käytännössä havaittu voivan tuottaa ilmaista energiaa(en nyt puhu ns. over unitystä ikiliikkujasta) eikä ole oikeastaan mitään syytä epäillä tätä. Thomas Henry Morayn työläinen löi kirveellä hänen 200,000$ hintaisen omien tutkimustensa lopputuloksen ja huipentuman omalla työllä ansaitsemansa laitteen. Jälkeenpäin on arveltu hänen olevan NL:n agentti koska NL:stä kävi yleensäkin tyyppejä kyselemässä teknologiaa ja kun Moray ei halunnut niin on looginen johtopäätös että hänen alaisensa sitten teki noin.
Mitä tulee E.V Grayhyn, hänet tapettiin v.92 ennen kuin hän ehti kaupallistamaan laitteensa. Vielä v. 2001 hänen lapsiinsa oltiin yhteydessä WTC:n tiimoilta, juuri ennen tornien räjäyttämistä ja he tarjosivat jokaiselle hänen lapselle miljoonaa mahdollisuudesta saada sarjavalmistaa laitteita, mutta he halusivat lisäksi tekijänoikeuspalkkioita, jossa keskustelu/neuvottelut olivat, kun tornit räjäytettiin. 11 E.V Grayn lapsesta neljä on ottanut yhteyttä PESNiin sitten vuoden 2005 lokakuun jälkeen. Ja kaikki heistä haluavat teknologian menevän eteenpäin. Kaikki he ovat nähneet moottorin toiminnassa monesti ja ovat varmoja sen mahdollisuuksista muuttaa energiamaisemaamme. Kaikki he myös näyttävät ajattelevan että on tarpeeksi informaatiota saatavilla(netissä?) jotta palapelin palat voitaisiin yhdistää toisiinsa.
Toiset heistä haluavat nähdä avoimen lähdekoodin teknologian, toiset taas haluavat perheelle tekijänoikeuspalkkioita. Useimmilla heillä on myös 8 tunnin videonauha liittyen teknologiaan ja sen dokumentointiin sisältäen materiaalia Idahon televisioasemalta kuvaamassa prototyyppiä joka oli testattavana Nasalla. Lapset sanovat myös "We are the real thing."
"The first obstacle will be to get the funds to get the family together with a mediator. Next will be to come together amicably. "I don't want to be involved in it if it is going to be filled with hostilities," said the second oldest son. Then will come the process of piecing the technology back together. And then, finally, bringing it to market."
http://pesn.com/2006/02/06/9600231_EV_Gray_motor_reunion/
No saat itse valita elämmekö me energiavapaassa maailmassa. Mitä mieltä itse olet? Kysymyksiisi ei jaksa enää vastailla.
Sanottakoon vielä että mm. Stanley Meyer myrkytettiin, ja että fuellesspowerin tekijöiden mukaan heitä ovat Yhdysvaltojen valtion virkamiehet, ns. "isoveli" kieltäneet sarjavalmistamasta laitetta jonka sanovat voivan tuottaa ilmaista energiaa. Periaate jolla he väittävät sen toimivan on myös juuri tuo Thomas Henry Moray/E.V. Gray relation. Samaa tulosta on saatu tuon peripeteia moottorin kanssa. Ei niin että tämä olisi ainoa mahdollisuus saada ns. over unity, on se muillakin tavoin mahdollista, kuten esimerkiksi kvanttifysiikka tai Stanley Meyer prototyypit on osoittanut. Sitten on lisäksi vielä Cold Fusion johon en ole niin hirveästi tutustunut.
Ks muuten vaikka tämä video ja blogi, http://talousdemokratia.blogspot.com/2008/02/ilmaista-energiaa-on-kaikkialla.html
ja lakkaa heittelemästä salaliittokorttiasi. J.P. Morgan lopetti Teslan taloudellisen tukemisen kun tajusi ettei voi laittaa siihen sähkömittaria. Teslan unelma oli antaa kaikille ilmaista energiaa ilmaiseksi, jota ei J.P. Morgan olisi halunnut.
Että yhteistä kaikille keksijöille(morgan, stanley, nikola tesla, ev gray) oli että heidän kaikkien laboratorioita sabotoitiin, Stanleyltä varastettiin, teslan laboratorio poltettiin jne. jollet näe tässä jotain yhteyttä rahanahneisiin ihmisiin niin älä sitten mutta minulla on täysin kunnolliset ja oikeutetut perustelut ajatella niin, ettei energia ole ilmaista. En ole salaliittoteoreetikko enkä tiedä oletko sinä, mutta jos todella ajattelet ettei rahan ahneita ihmisiä ole olemassa niin siinä olet kyllä tehnyt virheen.
kosminen taustasäteily ainakaan lämmittämiseen. Sehän on 2,720k eli n.-270 astetta celsiusta. Jääkaapin käyttöön ehkä. Silloinkin on oltava hyvin varovainen ettei maitotörppö jämähdä jäähän.