Hörhöille taas luettavaa

"Lokakuu oli normaalia lämpimämpi ja sateisempi"

http://www.fmi.fi/uutiset/index.html?Id=1225444901.html
5480
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Ja syyskuu oli normaali kuivempia ... ja kesä oli normaalia kylmempi ...

Eikö sitä koskaan ole sitä normaalia keskiarvoin mukaista kuukautta!!!

Ai niin, mutta kaikki sääthän ovatkin nykyään ääri-ilmiöitä. Miksikähän sitä sään vaihtelua ennen kutsuttiin? Tietääkö kukaan enää?

Äänestä

Tuo ilmailutieteenlaitos on ilmastouskovaisten saastuttama laitos, joka huseeraa ja lietsoo tuota hysteriaa.

Äänestä
  • pitäiskö siellä tehdä puhdistuksia? Vai kieltää moinen tutkimus kokonaan kun "vääriä" tuloksia tulee?

    Eikun kirjaroviot roihuamaan ja vääräoppiset inkvisition tutkintaan.

    Heil!

    Äänestä

  • ... naivi, kun uskot kaiken mitä ikään joku skeptikko lausuu ja kirjoittaa. Mutta aika opettaa...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


wrbwrbwrbt kirjoitti:

"Lokakuu oli normaalia lämpimämpi ja sateisempi"

http://www.fmi.fi/uutiset/index.html?Id=1225444901.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu