Geologit: IPCC valehtelee!

Maailman johtavat geologit ovat sitä mieltä, että ihminen EI OLE syypää ilmaston lämpenemiseen, vaan kysymyksessä on normaalia maapallon lämmönvaihtelua. Kansainvälinen ilmastopaneeli IPCC ei ota kuitenkaan geologien näkemyksiä kuuleviin korviinsa.
71831
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Maailman johtavat geologit ovat sitä mieltä, että ihminen EI OLE syypää ilmaston lämpenemiseen, vaan kysymyksessä on normaalia maapallon lämmönvaihtelua. Kansainvälinen ilmastopaneeli IPCC ei ota kuitenkaan geologien näkemyksiä kuuleviin korviinsa.

*Joo noin se menee, että YDINALA on ryövännyt totuuden tässaä asiasa. Eli silkalla valtioväkivaltakoneistoillaan tämä taho vääristää totuudet mennen tullen. Ja pakottaa röyhkeästi kansalle vedätyksiään.

Otetaan nyt esimerkiksi tällainen käyrä, jonka mukaan sivussa olevassa tekstissä kertoillaan ilmastomme todellisuudessa KYLMENNEEN -5C. Näin varmaan onkin, koska ydinsikailijoille ei tällaiset käyrästöt taivu:
http://kuvaton.com/k/ABi.jpg

Äänestä
  • Taitaa totuus ottaa koville. "Happamia ovat", sanoi keetu pihlajanmarjoista.

    Äänestä

  • ovat... kirjoitti:

    Taitaa totuus ottaa koville. "Happamia ovat", sanoi keetu pihlajanmarjoista.

    YLE lirvauttikin aiheeseen liittyvän keskseisen totuuden pari päivää sitten. Suomessa ydinvoimaa tehdään "HINNALLA MILLÄ HYVÄNSÄ!"

    Juu ja kun päälle Areva lupaa kaivaa uraania maamme tärviölle vaikkei edes ITSE välitä ONKO URAANIMALMIA EDES OLEMASSA! Niin tosiaan huomaa sen jo tässä, että kyseessä ei ole järjellistä. Päinvastoin kun tuntuu olevan vaan siitä ote, että Liliukset ja muut Helsingin ydinökyt saisi verottomat ydinoptionsa näistä kansan maksamista ns. "hankkeistaan"!((

    Äänestä

Ketähän nämä: >>Maailman johtavat geologit

Äänestä
  • Aloittaja näki märän unen ja vielä mällit lahkeessa juoksi koneelle kirjoittamaan siitä tänne. Ei sen tyyppiset ihmiset osaa erottaa unia ja satuja todellisuudesta.

    Äänestä

Olen ymmärtänyt ilmastokeskustelusta, että meteorologit kannattavat innokkaasti ihmisen aiheuttamaa ilmastonlämenemisteoriaa, mutta geologeista useat eivät sitä kannata. Ilmeiseti syynä on se, että geologit koulutuksessaan saavat paremman käsityksen pitkista maapallon kityslinjoista kuin meteorogit. Sitten on vielä asiassa puuhastelevat muut innokkaat, joilla ei ole mitään luonnontieteelistä tai muutakaan tieteellistä koulutusta, mutta ovat äänekkästi mukan väittämäässä ihmistä syylliseksi ilmaston lämpenemiseen.

Äänestä
  • tai itseasiassa kysymys ei ole ymmärtämisestä. lapsenomainen mielesi on päättänyt jotain, ja sitten olet lukenut jotain lapsellisia sepustuksia, tai todennäköisesti keksinyt omasta päästäsi tarinoita tukeemaan lapsenmielistä inttämääsi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


geologi. kirjoitti:

Maailman johtavat geologit ovat sitä mieltä, että ihminen EI OLE syypää ilmaston lämpenemiseen, vaan kysymyksessä on normaalia maapallon lämmönvaihtelua. Kansainvälinen ilmastopaneeli IPCC ei ota kuitenkaan geologien näkemyksiä kuuleviin korviinsa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu