ei turkiksia vaan lihansyöntiä vastaan? ,en kylläkään ole tyttö
mitenkähän vois tempasta
kettutytöt
71069
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Niin nää turkistenvastustajatytöt menee yleensä vähissä pukeissa toreille näytille "mieluummin alasti kuin turkki päällä". Pitäiskö sun kehittää jotain vastaavaa? Luuletko, että menemällä kalsareissasi seisomaan torille saisit kiinnitettyä ihmisten huomion itseesi? Tai sitten mene ilman kalsareita ja laita rintakarvojesi suojaksi kyltti "mieluummin nakki jäässä kuin kabanossi suussa".
Vielä parempi olisi jos kasvistyttö menisi alastomana torille kaulassaan kyltti "panen jokaista joka lopettaa lihansyönnin".
Tarjoamalla täysin agendavärittymätöntä faktatietoa asian eri puolista, käyttäytymällä itse omatuntosi mukaan ilman ylemmyydentuntoa, jolla perustelet oikeutuksen puuttua muiden käyttäytymiseen (siinä määrin kun se ei estä itseäsi tekemästä kuten omalla kohdalla parhaaksi näet).
Näin se on, koska lihansyönti on murha ja eettisesti alhaista, ei sen tuomitseminen ole pelkästään henkilökohtainen omantunnon kysymys. Ihan samanlaista faktatiedoissa pysymistä ja suvaitsevaisuutta voisit vaatia myös lasten pahoinpitelyjen ja raiskausten suhteen. Mutta jokainen tajuaa, ettei niiden suhteen saa olla neutraali vaan vääryyteen on puututtava ja syyllisiä ojennettava. Lihansyönti on hyvää vauhtia tulossa perässä. Sillä sehän on murha!
Menikö vähän överiksi muutaman kaljan jälkeen?
liimailla niitä kaupan jauhelihapakkauksiin :P
se olis aika hyvä kans, että menis alasti hillumaan jonnekkin ja piirtäis itseensä kaikki ne, miksi niitä kutsutaan, ne rntapala ja vastaavat. äh... en osaa selittää, olen vain kasvissyöjä.
Joo, muistan jossain nähneeni kuvan, jossa mies teki niin eli oli merkannut itseensä syötävät palaset. Jotenkin tähän tyyliin
http://got.net/~elained/meatwoman.jpeg
Tääkin on aika hyvä tehdä kaupassa:
http://i152.photobucket.com/albums/s188/zbig29/alam/Human-Meat-P431.jpg
Musta vielä paremmin tehoaisi kun tekisi feikkihintalappuja, jotka ovat oikean näköisiä ja liimailisi niitä muutamiin kaupan lihapaketteihin, esim. jauhelihapakettiin "kiinalainen kissa-koira jauheliha", sisäfilepihviin "Alma-tädin puudelin rintapala" jne.