ITSETEHTY JÄÄTELÖ

Luuvikka

Hei! tiedustelisin kokemuksianne/mielipiteitä, mahtaako jäätelön tekeminen luonnistua jos käyttää valmistuksessa raakaruokosokeria tai ""inkkarisokeria"? Kiitos avusta!

2

2173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...kai..

      ...sokeri kuin sokeri? Joissakin ohjeissa sokerina on tomusokeri, toisissa tavallinen kidesokeri, erityistä perustelua kummankaan ehdottomaan käyttöön en muista nähneeni.

      Olettaisin ettei lopputuloksen kannalta ole merkitystä mitä sokeria käyttää, raakaruokosokeri/intiaanisokeri antavat ehkä tummempaa väriä ja omaa aromiaan.

    • kyseisiä sokereita..

      ..tietyntyyppisiin jäätelöihin, esim. suklaa-, kahvi- ym mausteisempiin ja raikkaamman makuisiin versioihin sitten jotain muuta sokeria

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2439
    2. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      65
      2248
    3. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      198
      1270
    4. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      71
      1078
    5. Kaivattusi silmin

      Minkälaisen kuvan olet omasta mielestäsi antanut itsestäsi kaivatullesi?
      Ikävä
      103
      1042
    6. Martina ja Matias

      Mahtaako Martina yrittää saada Matiasta uudeksi sulhaseksi, niin saisi ne prinsessa häät, mitkä jäi pitämättä, kun Aussi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      211
      889
    7. "Pähkähullu ruhtinas" sanoi a-studiossa maailmanpolitiikan professori...

      ...Martti Koskenniemi Trumpista ja hänen toimintatavoistaan, vertasi 1600-luvulla eläneeseen Aurinkokuninkaaseen Ludwig
      Maailman menoa
      196
      875
    8. Toivottavasti myös pysyy häkissä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011754428.html 😡😡😡 tommosia saastoja sitä näyttää Suomussalmen suunnalta sikiävän �
      Suomussalmi
      10
      817
    9. Millaisia tunteita

      Sinulla on minua kohtaan?
      Ikävä
      47
      769
    10. Ylipainoiset naiset ovat kokeneet kiusallisen ilmiön deittaillessa

      Moni pluskoon nainen kertoo kohtaavansa deittailussa yllättävän ja kiusallisen ilmiön: alussa on luvassa romanssi, mutta
      Suhteen aloittaminen
      47
      730
    Aihe