Tuli löysää bataattilaatikkoa...

..kun innostuin tekemään sitä näppituntumalta, juustokastikkeella höystäen. Herkullista, mutta vetelää. Keksivätkö palstan virtuoosikokit, millä poppaskonstilla looraa voisi kiinteyttää, vai pitääkö tyytyä tulokseen?
4600
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Perunamuusijauheella. Maku kärsii jonkun verran, mutta ainakin kiinteytyy.

Äänestä
  • Tai ehkä tarkoitikin eri asiaa, eli tuo muusijauhe ei varmaan tähän sovikaan.

    Äänestä

Liota tilkkaan vettä Maizenaa tai arrow-juurijauhoa ja sekoita laatikkoon. Kuumenna ja tarkista rakenne, lisää suurustetta tarvittaessa. Myös juustoraastetta voi lisätä. Parmesan tai Grana Padano sopivat hyvin.

Äänestä
  • Ja hyvää joulua!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


RitaMayS kirjoitti:

..kun innostuin tekemään sitä näppituntumalta, juustokastikkeella höystäen. Herkullista, mutta vetelää. Keksivätkö palstan virtuoosikokit, millä poppaskonstilla looraa voisi kiinteyttää, vai pitääkö tyytyä tulokseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu