Paljonko pakkasta Kittilässä?

ilmatieteenlaitos ilmoittaa että vain -16, mutta useat kelikamerat jopa -26 - -30.... missä vika?
1371
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

on viileää, mittarit tiessä edustavat ongelmapaikkoja, joiden mukaan tehdään lähtöpäätöksia. Tosin kylmyys ei aiheuta lähtöä;)
lisäksi pienikin pilvisyys tai sumu nostaa nopeasti lämpötilaa. Aamulla oli -17ast meillä, tuli pilveä ja oulunedustalta asti lumikuuroja, tänne (150)km niin nyt on pakkasta enää -10. joten aika nopsaan keli muuttuu, lunta satoi pari senttiä tunnissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mikä on totuus? kirjoitti:

ilmatieteenlaitos ilmoittaa että vain -16, mutta useat kelikamerat jopa -26 - -30.... missä vika?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu