minkä ikäisenä voi aloittaa aamupuuron?

äiti91

Eli meillä tyttö on siis 4kk vanha Olen antanut äidinmaitokorviketta hänelle ja iltaisin se on syönyt nyt noin viikon ajan perunaporkkana velliä ja välillä maissivelliä.. Päivisin olen antanut soseita niin luumua ja perunaa ja porkkanaa en muuta kun tyttö vasta parin päivän päästä on tasan 4kk.. Minkä ikäisenä siis puuro olen kuullut että noin 6kk onko se sopivaa?

2

1033

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyttö 6kk

      meillä alotettiin maistelee puuroo 5kk iässä, ja vieläkin taistellaan sen kanssa, kun ei oikein taida tykätä. Mut pikkuhiljaa maisteluna antaa ja sit lisätä määrää ku 6kk lähenee.

    • nyt jo syö

      Meillä neiti on nyt 5kk ja viikon verran ollaan muksun ensipuuroa (banaanipuuroa) syöty aamuisin ja hyvin uppoaa. desin verran kerralla syödään. Iltaisin vielä syödään maissivelliä mutta eiköhän kuukauden sisään siirrytä iltapuuroonkin. Maistelulla ja kokeilulla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      22
      3914
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      90
      1924
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      90
      1319
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      168
      1291
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      56
      1149
    6. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      55
      1052
    7. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      194
      1030
    8. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      932
    9. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      42
      896
    10. Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)

      Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis
      Sinkut
      143
      859
    Aihe