Tein eilen myöhään illalla kanawokkia marinoiduista fileesuikaleista, ja eiköhän se unohtunut yöksi pöydälle. Aamulla asian huomatessani laitoin tietenkin heti jääkaappiin, mutta uskaltaako ruokaa enää syödä?
Ruuassa oli siis broilerin fileesuikaleita, säilykekasviksia ja nuudeleita.
Voiko saada ruokamyrkytyksen siitä nyt?
Voiko ruokaa syödä, jos se maistuu normaalilta?
Apua, pilallako??
Köyhä tohelo
1
1634
Vastaukset
- master chef
olen itsekkin joskus tehnyt saman kämmin ja olen kyllä syönyt seuraavana päivänä. enkä ole humannut mitään erityisiä oireita. Korkeintaan siitä voi tulla vähän löysä vatsa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614428KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523291Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?552560Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492554- 1102285
- 241893
- 241681
- 301626
- 1691540
- 361275