Saisiko uudestaan sen linssikeiton ohjeen. Se edellinen kun katosi ymmärrettävistä syistä.
Ja nyt pyydän, ettei tähän keskusteluun mitään riidan haastamisia ja mollaamisia, vaan kunnioitetaan palstan aihetta kasvisruokaa, kasvisruokailua ja kasvissyöjiä. Eikä nimimerkeissäkään tarvitse mainita, jos noudattaa jotakin muuta ruokavaliota kuin palstan aihe antaa ymmärtää.
linssikeiton ohje
4
713
Vastaukset
En muista enää, mitä ohjeita täällä oli, mutta muistelen, että laitoin itse jonkin ohjeen, jossa oli linssejä ja kaalia.
Sitäkö tarkoitat?- lanttupallo
no, mun muistini mukaan kerroit sen maistuvan kuivalle heinälle tms. johonkin nuoruuden kokemuksiin nojautuen. En muista mitä siinä oli kun piti kokeilla sitä nyt viikonloppuna, enkä ottanut talteen. Jotain maitotuotetta, smetanaa tms. siinä myös oli, mutta itse jätän sen vain pois kun en maitoa käytä.
- mene halpaan
lanttupallo kirjoitti:
no, mun muistini mukaan kerroit sen maistuvan kuivalle heinälle tms. johonkin nuoruuden kokemuksiin nojautuen. En muista mitä siinä oli kun piti kokeilla sitä nyt viikonloppuna, enkä ottanut talteen. Jotain maitotuotetta, smetanaa tms. siinä myös oli, mutta itse jätän sen vain pois kun en maitoa käytä.
Tää on se porkkanapään mollaaja,ja sitä harmittaa kun viestit hukassa.
- nyt kyllä lopetatte
mene halpaan kirjoitti:
Tää on se porkkanapään mollaaja,ja sitä harmittaa kun viestit hukassa.
saatanan saatana, nyt se rähinä poikki porkkanapäät, omenperseet ja kaikki muutkin.
Tuollaista ei enää tervejärkinen viitsi katsella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p475505Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "612436Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella181900Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1461773- 171635
No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol361622Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v5141881-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome181125Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy771098Joutuuko Suomi24-palvelu taas oikeuteen ?
Nämä Purraa ja Perussuomalaista johtoa pedofiilian suojeliana pitävän kirjoittajan viestit eivät vain poistu täältä. Se2281089