onko ideoita?

haluan tehdä jotain

en ole jehovan todistaja mutta olen asiaa tutkinut jonkin verran ja voin yhdeltä kädeltä sanoa jehovan todistajien järjestön tekevän paljon ihmisille pahaa monella tapaa. se loukkaa ihmisarvoa. perusteluja voin esittää erikseen. lista on kattava.

minua kiinnostaisi saada käsiini suomen jehovan todistajien yhteystietoja sekä löytää muutamia henkilöitä joiden kanssa voisimme tiedottaa kirjeellä näitä jehovantodistajaparkoja asioista.

olisi tarkkaan mietittävä miten ja mitä kirjeessä sanotaan koska he ovat aivopestyjä kuulemaan muuta. idea olisi saada todistajia ajattelemaan itsenäisesti ja tekemään eropäätös ja ottamaan selvää asioista mitä todellisuudessa tapahtuu.

ei olisi suuri vaiva eikä kustannus lähettää vaikka tuhannelle jehovantodistajalle tälläinen totuudellinen kirje ja valaista hieman asioita tästä järjestöstä. faktat on niin mittavat että luulisi monen eroavan tästä järkestöstä kun alkaa itse ajatella.

tässä kirjeessä sitten pyydettäisiin edelleen tiedottamaan asioista tuttavatodistajille siinä tapauksessa että tämä on päättänyt erota.

mistä saisin todistajien yhteystietoja?

4

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jehovan

      todistaja ei tuollaisiin kirjeisiin ja tiedotteisiin vastaa eikä reagoi mitenkään.He toteavat vain,että "panettelija yrittää taas".

    • voisi olla skannata lahkon epäonnistuneita ennusteluja jehovien vanhasta kirjallisuudesta. Nämä lehtiset voisi sitten tiputtaa lahkolaisten postiluukusta. Toinen keino voisi olla kiinnittää samat kopiot valtakunnansalin seinään.

      • joskin

        ei kannata kerralla toimittaa kuin 1 scannaus, voisi mennä nippu roskiin päällimmäisen silmäilyltä.

        Jos niitä toimittaa toistuvasti niin se murentaa lahkoa puolustavaa mielen osaa.

        Lahkolainen joutuu päivittäin normaalimaailmassa epäilylle alttiiksi, johon ehkä rakentaa lapsen fantasiamaailmaa puolustukseksi, jonne eivät esim tv:n pahat poäivittäiset evoluutiosta mainitsevat luonto-ohjelmat pääse. mutta se ei ole totta, jt voi joutua totuuden kanssa tekemisiin eikä voi loputtomasti paeta.


      • lätinää.

        Vanhoja kirjoja on salin kirjastot pullollaan, vaikka täällä muuta valehdellaankin.

        Ja muuten, luuletko että minulle ei olisi sen seittemääkymmentä lippusta luetettu 40 vuoden aikana kun ihmisten luona on käynyt.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      79
      4274
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      49
      3603
    3. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      51
      2521
    4. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      344
      2031
    5. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      140
      1779
    6. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1705
    7. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      13
      1511
    8. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      27
      1477
    9. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      12
      1319
    10. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      46
      1253
    Aihe