Ravintotietoa tuotteista viivakoodilla?

Mulle kerrottiin että tuotteiden tiedot saa viivakoodilla internetistä. Mutta pitkänkään googlaamisen jälkeen en moista palvelua mistään löytänyt?

Onko kenelläkään tietoa mihin tällainen palvelu olisi piilotettu?
1269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tarkoitat varmaan tätä K-kaupan ravintokoodipalvelua? Se on plussakorttiasiakkaille tarkoitettu palvelu, joka vaatii rekisteröitymisen toimiakseen. Kaikki ostoksesi kirjautuvat korttisi perusteella palveluun, josta voit tarkistaa, saatko ostoksista suositusten mukaisesti kaikkia ravintoaineita. Palvelu on maksuton.

http://www.pirkka.fi/ruoka/ravintokoodi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mistä sitestä? kirjoitti:

Mulle kerrottiin että tuotteiden tiedot saa viivakoodilla internetistä. Mutta pitkänkään googlaamisen jälkeen en moista palvelua mistään löytänyt?

Onko kenelläkään tietoa mihin tällainen palvelu olisi piilotettu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu