Suominaisen heikko itsetunto

Mistä tämä naisten tasa-arvo saa alkunsa tai nämä "pohjoismainen vahva nainen" myytit?

Nainen kokee alemmuudentunnetta häntä vahvempaa sukupuolta miestä kohtaan. Tästä seuraa tyypillinen suomalainen "juntti" efekti, mikä näkyy monessa muussakin, kuten esimerkiksi siinä, että Heikki Kovalainen ei suostu suosiolla kakkoskuskin asemaan vaan yrittää junttimaisesti kieltää sen tosiasian siitä, että on paskempi kuljettaja. Tämä sama on naisen kohdalla. Nainen kieltää junttimaisesti oman alamaisuutensa ja sitten keksitään näitä tasa-arvoja muita höpö, höpö juttuja.

Suomalaisella naisella on heikko itsetunto. Se ei tajua omaa paikkaansa yhteiskunnasssa, mikä on nyrkin ja hellan ääressä.

7

666

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nainen-

      Sulla on vaan pieni,ja olet muutenkin onneton ja tyhmä,suhun verrattuna lapsikin on fiksumpi ja aikuisempi ajatuksissaan.

    • osat vaihtuu

      ...

      • unelmoida..

        ...


    • tehdä vähän järkeviäkin

      ja asiallisia aloituksia. Ei jaksa näitä provoja jatkuvasti. Miten te vaan jaksatte mässyttää samaa paskaa? Saatteko te tuommosesta jotain ihme kiksejä jos saisitte jonkun vielä menemään noihin provoihin?? Ei ymmärrä ei.

      Vai onko se niin yksinkertaista että ootte vaan niin helvetin tyhmiä ja typeriä vailla minkäänlaista itsetuntoo ja itsetuntemusta että ootte vielä ihan tosissaankin näitten juttujenne kanssa joille ei oo muuta käyttöö kun perseen pyyhkimiseen? Ette ilmeisesti haluakaan eukkoo ittellenne, ette ainakaan kykene hommaamaan.

    • sulaa vahaa tämän huono itsetuntoisen naisen edessä????

    • provonaattori

      Olipa säälittävä provo. Kyllä nää on nykyään niin surkeita suorituksia, ettei näistä saa edes vitsiä väännettyä. Todella vitun säälittävää.

    • älä siis valita

      Saat mitä tilaat: Olet katkera. Saat vain katkeruutta osaksesi. Ruikutat lähiöbaareissa kohtaloasi. Kyllä tällaiseen ruikutukseen vastataan, ja aina löytyy joku "huonoitsetuntoinenkin" (mies tai nainen) siihen lohduttajaksi. Sellaista ihmistä voit sitten sadistisesti alistaa, ainakin mielikuvituksessasi. Kuvitella hetken olevasi parempi kuin toiset.

      Suomalainen nainen on hyvä esimerkki vahvasta naisesta. Pärjää missä vain, yksinkin. "Suominaisella" menee aika lujaa tällä hetkellä.

      P.S. Viestissäsi on muuten aika mielenkiitoinen tuo viittaus Heikki Kovalaiseen; siis teet aasinsillan naisesta häneen ja hänestä naiseen. Ettet olisi kateellinen hänellekin....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. No nytkö tuli lähtö Orpolle?

      Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall
      Maailman menoa
      242
      2111
    2. Mikä teidän jutussa on ongelmana?

      Missä meni pieleen?
      Ikävä
      188
      1627
    3. Kauhavan häiriköijistä

      Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä
      Kauhava
      46
      1282
    4. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      50
      992
    5. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      41
      816
    6. Auto ajoi päälle?

      Ja pakeni luin iltapäivälehdestä. ! Ken on kuski joka tuollee teki
      Kuusankoski
      14
      790
    7. Miksi Lapset kiusaa yöllä

      Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä
      Kauhava
      30
      771
    8. Sama ransetti taas!

      Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver
      Hyrynsalmi
      21
      750
    9. Viimeinen lankafest

      Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .
      Puolanka
      24
      735
    10. Tehdäänkö tänään toiveista totta?

      Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..
      Ikävä
      46
      637
    Aihe