Hei
Voinko ostaa kaupasta lintukauraa ja jauhaa ja leipoa?
Ei kai ne ole kuin viljajyviä, vai onko joku asia ettei sovi ihmisravinnoksi?
Hyvää kevättä
jari
Lintukaura
3
1473
Vastaukset
- ettei
Kauraa se on siinä kuin hevoskaurakin.
Kunhan et käy lintulaudalta pöllimässä.Kiitos
Käytän kyllä jo hevosillekin tarkoitettuja.
Linimenttejä on.
Puolen litran pullo punertava on ytyä, hartiat kestää sen, mutta hyppii tuskasta jos menee esim. polviin. Iho ei kestä.
Kädet on pestävä hyvin, ettei vahingossa hieraise silmiä voitelun jälkeen ja tai pissalla käy, niin alapäään iho kirveltää niin että vesi silmistä valuu.
Litran pullo on sinertävä ja urheilijoiden käytössä paljon, iho kestää sen jo.
Hevosilla on nääs karvat välissä ja linimetti päällä, ihmisellä ei ole karvoja välissä.
Hevosille tarkoitettuja on muitakin mahdollisesti sopivia, tutkin juuri kondroiittisulfaatin ja MSM:n hinta/laatusuhdetta.
Joo, varkaaksi en ole elämässäni oppinut.
Olen aina lainannut jos perse auki.
"Ihahaa"
tv
jari
- kakesa
Ihan tavallista kauranjyvää, vaikka ruuanlaittoon. Hyvin sopii myös ihmisravinnoksi.
T:Lintukauran pakkaaja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1196196Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto625131SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun664256SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt973831Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost123611Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1203168SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522546Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352489Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat662232Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val261591