IKKUNASSA EINESTÄ

Joke..

Millähän EVIRA tämän selittää.
Löysin aamulla ikkunastani einestä!!
Pitäis saada tutkittua onkohan tuote mahdollisesti finduksen tai jonkun kilpailevan.
Tuote josta löysin eineksen oli Domuksen kolmikerroslasit.

5

1153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lakanoista kylläkin

      Muistatko poikkesitko nakkikioskilla, kun tulit "ylitöistä".

      • Omituinen selittäjä

        Aloitusviesti ei meinannut aueta, mutta sitten tajusin, että eineksissä on tosi paljon lasia nykyään. Kaveri oli jopa löytänyt laseistaan einestä.

        Miten nämä sinun einekset lakanoilla? Vuoteessa syöminen on paha tapa. Vai löytyikö sieltä lasia? Huh! Voivat lakanat vähän punertaa aamulla.


    • dsadsasad

      Meillä rakennusfirmassa vaihdettiin seinäeristeet maksalaatikkovillaan n. puoli vuotta sitten. Halvempi hinta oli suurin syy.

    • einestyöntekijä

      Tee tuotevalitus ikkunat toimittaneeseen firmaan. Eines ei kuulu lasiin. Pitää selvittää missä vaiheessa lasintuotanprosessia eines on joutunut lasiin. Onko mahdollisesti joku lasitehtaan työntekijä sabotoinut tuotantoa!
      Toisaalta on mahdollista että eines on joutunut ikkunoiden asennusvaiheessa lasiin. Mutta senkin asian selvittäminen kuluu ikkunat toimittaneelle firmalle tai rakennusliikkeelle.
      Ota yhteys lisäksi 7-päivään ja Iltasanomiin, kuvien kera.

    • raikuvat aplodit

      Kiitos päivän ensimmäisistä nauruista! Pitkään iltapäivälle saikin odottaa enkä "uutistakaan" ole nähnyt tämän aiemmin! Mahtavaa, Joukki!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2264
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1068
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      982
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      883
    6. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      873
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      126
      853
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      783
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      763
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      759
    Aihe