Millähän EVIRA tämän selittää.
Löysin aamulla ikkunastani einestä!!
Pitäis saada tutkittua onkohan tuote mahdollisesti finduksen tai jonkun kilpailevan.
Tuote josta löysin eineksen oli Domuksen kolmikerroslasit.
IKKUNASSA EINESTÄ
5
1175
Vastaukset
- Lakanoista kylläkin
Muistatko poikkesitko nakkikioskilla, kun tulit "ylitöistä".
- Omituinen selittäjä
Aloitusviesti ei meinannut aueta, mutta sitten tajusin, että eineksissä on tosi paljon lasia nykyään. Kaveri oli jopa löytänyt laseistaan einestä.
Miten nämä sinun einekset lakanoilla? Vuoteessa syöminen on paha tapa. Vai löytyikö sieltä lasia? Huh! Voivat lakanat vähän punertaa aamulla.
- dsadsasad
Meillä rakennusfirmassa vaihdettiin seinäeristeet maksalaatikkovillaan n. puoli vuotta sitten. Halvempi hinta oli suurin syy.
- einestyöntekijä
Tee tuotevalitus ikkunat toimittaneeseen firmaan. Eines ei kuulu lasiin. Pitää selvittää missä vaiheessa lasintuotanprosessia eines on joutunut lasiin. Onko mahdollisesti joku lasitehtaan työntekijä sabotoinut tuotantoa!
Toisaalta on mahdollista että eines on joutunut ikkunoiden asennusvaiheessa lasiin. Mutta senkin asian selvittäminen kuluu ikkunat toimittaneelle firmalle tai rakennusliikkeelle.
Ota yhteys lisäksi 7-päivään ja Iltasanomiin, kuvien kera. - raikuvat aplodit
Kiitos päivän ensimmäisistä nauruista! Pitkään iltapäivälle saikin odottaa enkä "uutistakaan" ole nähnyt tämän aiemmin! Mahtavaa, Joukki!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää472281Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten712179Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211990Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie391898HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363961735Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1061683Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta21622Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241504Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1851128Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53987