muuten syön tosihyviä paksuja pullia, mutta raesokerit pitäisi saada tarttumaan tiukemmin pulliin kiinni. ne varisee lattialle ja sohvalle ja jokapaikkaan.
missä vaiheessa ne pitäisi laittaa? en viitsisi muijalleni ehdotella mitään erikeepperi jekkujakaan.
missä vaiheessa ne pitäisi laittaa? en viitsisi muijalleni ehdotella mitään erikeepperi jekkujakaan.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Kyllä se vaan edelleen niin menee että pulla voidellaan kananmunalla ja siihen laitetaan raesokeri päälle ennen paistoa.Jospa ottaisit sen lautasen pullan alle niin ei löytyisi ne sokerit sieltä sohvalta.
Locktidellä, pysyy takuulla.
raesokeri toppa ja kahvilusikka nakkaat sokeri sitten pullapalan haukkaamisen jälkeen lusikalla perään hyvin hyvin yksikertaista,kun minäkin tämän tajuan.
eli painat kuopan pullan keskelle, johon laitat tavallista sokeria ja voita. Sokeri ei siitä varise.
eli: ehdotankin muijalleni että niitä seuraavaksi.
leikkaa kohonneen pulla saksilla ristiin siitä päältä, ensi sokeri ja sitten voinokare koloon.
Tietenkin pullat ensin voidellaan pullasudilla kananmunalla, joko pelkällä valkuaisella tai rikotulla, jossa keltuainen ja valkuainen mukana.