Lämpenemispuheet ovat pehmoisia

Viimeistään eilinen todisti kiistatta puheet ilmaston lämpenemisestä täysin pehmeiksi. Istuin terassilla ja vaikka aurinko paistoi, ei sietänyt kuin yhden bissen ottaa ennen kuin piti lähteä sisäbaariin.
6405
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

KOKO TÄMÄ MAAILMANLAAJUINEN ILMASTOKESKUSTELU ON VAIN PEITETARINA MAAILMALLA TAPAHTUVIEN EPÄKOHTIEN PEITTÄMISEKSI. TÄMÄ ON TOTUUS. KAUHEA KOHINA AIHEESTA JOLLE IHMINEN EI VOI MITÄÄN. NAURETTAVAA ON MYÖSKIN SE, ETTÄ ILMASTO EI EDES OLE LÄMMENNYT VUOSIIN.

Äänestä
  • Ilmasto on pitemmän ajan keskiarvo.

    Äänestä

  • tiesitkö? kirjoitti:

    Ilmasto on pitemmän ajan keskiarvo.

    Niin kauan kun on perse huurteessa vappuna niinkuin on ollut viimeiset 50 vuotta kun oon vappua viettänyt, ei isompaa hätää oo enkä vaihda energiansäästölamppuihin enkä haluu rahoittaa nollatutkijoita. Menkööt välillä vaikka duuniin sieltä yliopistolta mihin ovat peloissaan jämähtäneet kun työelämä pelotti liikaa valmistumisen jälkeen.

    Äänestä

syys- ja huhtikuun välinen aikajakso on ollut mittaushistorian kuumin...siis kuumin, ei edes lämpimin. Vuorokauden keskilämpötila ei laskenut kertaakaan alle 12 astetta. Alimmillaankin oltiin 5 jopa kaikkein pohjoisimmassa Suomea. Viileys on vain ollut kylmää hikieä iholla, kun kuumaa-aalto toisensa perään on pyyhkinyt etelästä pohjoiseen. Se valkoinen pöperö maassa ei ollut lunta vaan etuviistiäisen ulostetta. Niiden lisääntyminen on ollutkin räjähdysmäistä. Nämä ovat kaikkien huipputiedemiesten näkemyksiä BFWC:ssä.

Äänestä
  • Ihmettelin sitä valkosta möhnää talvella mitä toisinaan näytti taivaalta putoilevan. Ai että BFWC:n tutkijat varmistivat sen tahman, mikä ei meinannu puntista lähtee, ETUVIISTIÄISTEN JÄTÖKSIKSI. Ilmankos tuli jalat rakkuloille.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pegurinen kirjoitti:

Viimeistään eilinen todisti kiistatta puheet ilmaston lämpenemisestä täysin pehmeiksi. Istuin terassilla ja vaikka aurinko paistoi, ei sietänyt kuin yhden bissen ottaa ennen kuin piti lähteä sisäbaariin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu