Vetäisimpä pari aihetta hetisilleen saman otsakkeen alle sillä aihe yksi eli gravitaatioaallot on aika nopeasti käsitelty.
Gravitaatioaallot.
Gravitaatioaaltoja on yritetty jo vaikka miten kauan mitata eikä mitään ole saatu aikaan. Eikö pitäisi tarkistaa teoriaa kun kerran mitään aaltoilua ei saada mitattua eikä tulla saamaankaan.
Säteilyn varastoituminen.
Fettelius on täällä yrittänyt toitottaa säteilyn varastoitumisesta vailla vastakaikua vaikka juuri katson ikkunasta kuinka säteily varastoituu.
Aurinko möllöttää taivaalta sarjatulella fotoneja ja tuo kys energia varastoituu meikäläisen pankkiin eli metsään. Tästä on turha sönkötellä mitään sillä energian varastoiminen on helpompaa kuin uskoisi. Luonnolla on kyky laittaa energiaa takataskuun joten aivan samoin voi olla atomitasolla sillä kaikki riippuu siitä miten tarkasti katsotaan.
Valitettavasti resoluutio ei vielä riitä tarkimmista tarkimpaan. Tilastomatikalla on turha uhota sillä niinkauan kun tilastomatematiikka ei pysty "edes" pörssikursseja yli 50% todennäköisyydellä ennustamaan on parempi laittaa kaavat uusiksi.
Gravitaatio aallot, Säteilyn varastoituminen
2
228
Vastaukset
- bergsman
>>Tilastomatikalla on turha uhota sillä niinkauan kun tilastomatematiikka ei pysty "edes" pörssikursseja yli 50% todennäköisyydellä ennustamaan on parempi laittaa kaavat uusiksi.
Jos yhtään Feteliuksen tekstejä olet lukenut, niin tajuat kyllä puhuvasit ihan toisenlaisesta säteilyn varastoitumisesta kuin hän. Kuvaamassasi tapauksessa säteily varastoituu kemialliseksi energiaksi biokemiallisen prosessin avulla.
Fete taas väittää, että yksittäinen atomi voi varata itseensä ulkoisesta säteilystä kymmeniä megaelektronivoltteja energiaa, jonka se sitten tietenkin emittoi gamma-taajuuksisena säteilynä juuri pahimmalla mahdollisella hetkellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad611189- 42891
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että334668- 51651
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116626- 51618
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 93600
- 75576
- 56564