Olisiko kellään tietoa, mistä saisi lauantaisin tuoretta ruisreikäleipää pk-seudulta? Mielellään lauantaina tai aikaisintaan perjantaina leivottua ja jostakin Helsinki - Hyvinkää -akselilta. Suurkiitos jo etukäteen, mikäli joku osaisi vihjata! :)
Tuoretta ruisleipää pk-seudulta hakusessa!
leipä
3472
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
siellä hyvinkään akselin päässä. Lopella sijaitseva maatila myynti. Mielestäni parasta ruisleipää mitä onkaan. Itse Mikkola on entinen motocros kuski, vieläpä nelinkertainen maailmanmestari, tosin sillä ei ole merkitystä tuon leivän leipomisen suhteen. Leipä on tuoretta luomuleipää ja käyttävät siinä lisänä vähän ruisleseitä.
vatsa ei tuoretta siedä. Tuore mikä tahansa tyyppinen, rukiinen leipä turvottaa ja aiheuttaa kivuliasta kaasun muodostumista suolistossa. No, kuka mitäkin pystyy syömään ongelmitta, sitä saaman pitää.
lauantaisinkin. http://www.hakaniemenkauppahalli.fi/etusivu.htm
Leipomomo myymälät
http://keltaisetsivut.eniro.fi/query?what=cs&lang=&ax=&search_word=konditorioita&geo_area=helsinki