Onko väärin todellakin tuollaiset kananmunat ja pekonit purilaisen välissä? Käyttääkö siis jenkit originaalissa hampurilaisessa ko. lisukkeita?
Kananmuna ja pekoni hampurilaisen välissä?
4
810
Vastaukset
- kotigastronomi
Ja mitä väliä jenkeistä?
- Riku--
Meet mihin tahansa ravintolaan jenkeissä ja jos tilaat hampurilaisen, ni siellä on melkeinpä kerran kerrasta pekonia välissä. Kananmuna on yleisesti jenkkien valmishampurilaisissa yleinen, ravintolassa en muista nähneeni. Luulisi että noista jotain kombojakin on, mutta pekoni nyt ainakin kuuluu.
- kaikkea versioidaan
Mitä väliä mitä amerikassa on hampurilaisen välissä, tai tehdäänkö Suomessa originaaleja pizzoja, entä mitä pastaa tarjotaan bolognesekastikkeen kanssa. Onko se riisi juuri oikea, jota keität itse hapanimeläkastikkeen lisukkeeksi.
Luovuutta kehiin, kamoon.- vedä sinä vittu päähäs!!
Kai se nyt saa kysyä jos haluaa originaalia piruilaista syödä ja vieraille tarjota, vai?? Se sun kylmäsen mikropurilainen kun ei ole purilainen vaikka miten sen tekis..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1472455
- 1761694
- 921578
- 691533
- 79914
Kesä, kesä!
Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k6875- 68851
- 59825
- 61798
Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.
Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes152745