omasta mielestäni se on itsekeskeisten Olarilaisten olohuone, mihin ei normaalilla älyllä varustettuna kannata mennä.
millainen mesta on Olarius
teidän muiden mielestä
3513
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jos et sinne sopeudu, vaihda baaria. Tiedän itse paikan, ja onhan se aika insiders-mesta eli vakioporukkaa lappaa enimmäkseen. Jo sijoitus on sellainen ettei sinne ulkopuoliset juuri "eksy". Anna heidän nauttia baaristaan. Älyn kanssa sillä ei ole mitään tekemistä.
Ja katso peiliin; tunnetko olevasi jotenkin parempi kuin he? Jos näin on, miksi ajattelet näin?
Paikallisen baarin idea onkin juuri tyydyttää paikallisten ihmisten tarpeita, ei olla kaikille avoin "yhteisö". Samanlaisia ne muutkin "räkälät" ovat ympäri maailmaa. Ravintolat ja yökerhot sitten erikseen, ja keskustojen vilkkaammat baarit.
Yksi asia minkä olen huomannut että karsii porukkaa paikallisista on hinta. Jos paikallinen on suht. kallis, se ei kerää niitä kaikkein surkeimpia tapauksia juurikaan. Itse kävin tämän takia paljon Ison Omenan Sportissa koska siellä oli kalliimpaa kuin Matinkylän vanhan ostarin baareissa ja Olarissa yleensä. Kyllä sielläkin dokattiin välillä mutta harvemmin siellä lämpenee tilanteet kuin noissa halvoissa kuppiloissa joissa samat ihmiset istuvat jopa aamusta iltaan joskus.
himmeä mesta. Siellä on perus Olarilaisia. Työttömiä ja hiukan päähän potkituja reppanoita, mihin itsekkin kuulun. on siellä hyvääkin, nätti ja napakka tarjoilija neiti.
enemmän tapahtumia, niin tulis uutta kasvoo kehään.