Onkohan kukaan koskaan kokeillut rakentaa tällaista:
http://www.freedrive.com/file/352191,ebook---free-energy-fuelless-engine-50-3
Olisi aika huimaa jos toimisi, no? Joku rakentamaan toi ja vähän äkkiä plz?:P
Mietin vaan.
6
145
Vastaukset
Jos hajotamme ensin veden elektrolyyttisesti vedyksi ja hapeksi. Tämän jälkeen poltamme muodostuneen vedyn hapella ja saamme taas vettä, niin paljonko energiaa vapautuu tässä prosessissa?
Paljonko energiaa vapautuu kun vedestä tehdään vettä?
Kuinka suuri on alku- ja lopputilan energiaero jos alku ja lopputila on identtiset?- aloittaja,,,,
Se oli väärä ohje. Tarkoitin tietysti tätä: http://www.docstoc.com/docs/6222833/(Ebook---Free-Energy)-Fuelless-Engine-50-350Hp
- aloittaja,,,,
Lol, olihan se sama. Siis joo. Mutta jos joku olisi kiinnostunut kokeilemaan, en minäkään kuvittele, että se onnistuisi, mutta olisi kiva, jos joku viitsisi, kun ottaa huomioon sen että tuota myydään jollain sivulla maksullisena(niin että ne eivät huijaa sanan varsinaisessa merkityksessä, tarkoitan sitä että he antavat kaavan jonka oikeasti uskovat toimivan, ja vielä tuossa pdf tiedostossa varoittelevat ettei saa kertoa kenellekään).
- Clamtrox
kukaan on niin typerä että kuvittelisi tuon toimivan.
Eipä toimi. Energiaa ei saa tyhjästä eikä sen todistamiseksi tarvitse vaivautua kasaamaan huijareitten julkistamien piirustusten pohjalta toimimatonta ikiliikkujaa.
Tuollainen olisi toimiessaan maailmansensaatio, joten vähän voisi itsekin sitä logiikkaa harrastaa.- aloittaja,,,,
Olet oikeassa, väärä ohje.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101084
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82824Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264606Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede17605- 67557
- 94542
- 26512
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 43486
- 47437