Kun sammuksissa olleet aurinkopilkkusykli ja El Nino heräävät yhdessä syksyn aikana, alkaa superpaistos valmistua.
Tulee esiin näiden luonnollisten syklien vaikutus AGW:n päälle, joten typerinkin tieteenvastustaja mykistyy, kun naama palaa.
Tulee esiin näiden luonnollisten syklien vaikutus AGW:n päälle, joten typerinkin tieteenvastustaja mykistyy, kun naama palaa.
Vastaukset 2
Vanhimmat
"Tulee esiin näiden luonnollisten syklien vaikutus AGW:n päälle."
Juuri niin!
Viimeisen kahdeksan vuoden aikana AGW:n vaikutus on ollut yhtä tyhjän kanssa. El Nino ja Aurinko pyyhkivät AGWn mitättömän vaikutuksen yli mennen tullen, se on jo nähty ja tullaan näkemään myös tulevaisuudessa.
Säälittävän heikko tuo AGW kun alarmistit tarvitsevat El Ninoa ja Aurinkoa apuun!
Edellisen subneron ähellys säälittää.
Ei tiedä, että 6 astetta Celcius per sata vuotta lisää tekee vuosikymmenessä vain 0,6 asteen lisäyksen. Solar maxim ja El Nino max yhdessä tekevät luonnollisesti 0,6 astetta C vuoden parin ajaksi. Kuten 1998.
Menee putkeen: 2010 tekee decadin 0,6 astetta 1998 tasoa korkeammaksi.
Et taida tietää edes feedbackeistä mitään. Ala fysiikan ja muiden luonnotieteiden opiskelu örvellyksen sijaan, niin olosi paranee.