On tunnettu tosiasia, että kaikki maapallon ihmiset ovat saman Afrikasta lähteneen pienen ihmisryhmän jälkeläisiä. Evoluutio on muuttanut monet väestöryhmät hyvin erinäköiseksi verrattuna afrikkalaisiin, joista Saharan eteläpuolella asuvat väestöt muistuttanevat ulkoisesti eniten muinaisia afrikkalaisia.
Valokuvatodisteisiin nojautuen näyttää todennäköiseltä, että suomalaiset tulivat hyvin nopeaa ja suoraa reittiä Afrikasta. He ovat säilyttäneet Saharan eteläpuolisille kansoille ominaiset kasvonpiirteet – vain ihon väri on vaihtunut.
Googlaamalla ”albino africans”, saa sivukaupalla hämmästyttävän suomalaisia kasvoja – kuka tahansa heistä voisi olla suomalainen naapurin tyttö tai poika.
Voiko suomalaisemmalta enää näyttää?:
http://images.google.fi/images?hl=fi&source=hp&q=albino africans&btnG=Etsi kuvia&gbv=2&aq=f&oq=
Valokuvatodisteisiin nojautuen näyttää todennäköiseltä, että suomalaiset tulivat hyvin nopeaa ja suoraa reittiä Afrikasta. He ovat säilyttäneet Saharan eteläpuolisille kansoille ominaiset kasvonpiirteet – vain ihon väri on vaihtunut.
Googlaamalla ”albino africans”, saa sivukaupalla hämmästyttävän suomalaisia kasvoja – kuka tahansa heistä voisi olla suomalainen naapurin tyttö tai poika.
Voiko suomalaisemmalta enää näyttää?:
http://images.google.fi/images?hl=fi&source=hp&q=albino africans&btnG=Etsi kuvia&gbv=2&aq=f&oq=
Vastaukset 10
Vanhimmat
oli tiedossa ,joskus jopa eri rodun näköisiä tulee vastaa neardentalilaisia, suomessa
..että rotuja on olemassa? Jos suomalaisen värittää mustaksi, tuloksena on selvästi afrikkalainen.
Kyllä taitaa olla niin, että evoluutio muokkaa ihmisen ympäristöön sopivaksi. Kun Suomessa ei ole voimakasta auringonpaistetta (kuten Afrikassa), evoluutio poisti tumman pigmentin turhana ihosta.
Genetiikka osoittaa että suomalaiset ovat itämeren germaaneja joissa on mukana hitunen ugria ja slaavia. Olisi silloin suunnilleen koko pohjois-Eurooppa pitänyt asuttaa pikavauhtia, toisin kuin tiedetään tapahtuneen: eurooppalaisten esivanhemmat maleksivat ensin parikymmentä tuhatta vuotta Aasiassa ennen Eurooppaan suuntaamista ja sitten vielä toiset parikymmentä vuosituhatta odotellen että jää sulaisi pohjolan päältä.
Ehkä olisi helpompi vain myöntää, että ihmiset ovat ihonväriin katsomatta kokolailla samanlaista sakkia kaikkialla.
suomalaiset kuuluvat eurooppalaisten alimmaiseen kastiin. Se käsitys oli Keski-Euroopassa vahvasti vallalla vielä 1960-luvulle asti.
Hitler ja muut rasistit rankkasivat väestöryhmät Gobieaun yms. rotututkijoiden näkemyksiin perustuen. Jos Hitler olisi voittanut II maailmansodan, sen jälkeen Suomesskin olisi tapahtunut suuria rotupuhdistuksia. Jäljelle olisi jäänyt ainoastaan selvästi germaaninen väestö. Saamelaiset, hämäläiset, savolaiset, karjalaiset ja muut matalakalloiset olisi käveletetty armottomasti polttouuneihin.
http://www.lyseo.edu.ouka.fi/suvaitsevaisuus/historia/modraku/gobineau.html
bb tyttö kaikki on niin suomalaiskansallisen näköisiä leveät kasvot, korkeat poskipäät.
Miksi sitten suomalaiset olivat niitä harvoja, joiden kanssa saksalaissotilaiden oli lupa avioitua? Lapsiakin tehtiin. Suomessa saksalaissotilaat kohtelivat siviilejä erittäin hyvin verrattuna muuhun Itä-Eurooppaan. Jos saksalaissotilas varasti suomalaisen viljelijän pellosta yhden perunankin, niin saksalainen kenttäoikeus määräsi heti ammuttavaksi. Niin korkealla oli saksalainen sotilasmoraali. Ranskalaiset jopa valittivat, että saksalaiset miehittäjät kohtelivat siviilejä paremmin kuin amerikkalaiset "vapauttajat".
Mitä merkitystä sillä on, mitä ihmiset ovat ennenvanhaan sanoneet, kun tiedetään etteivät ne sanomiset pidä paikkaansa?
..miksi tosiasiat pitää kertoa yhä uudelleen jokaiselle sukupolvelle.
http://kauheamies.blogspot.com/
että kun afrikkalaisesta otetaan värit pois, niin tuloksena on savolainen, jolla on turvonnut huuli.
http://wearestjohns.com/wp-content/uploads/2008/11/albino1.jpg