Miten voi tehdä kauppojen valmiita kevyitä (15%) salaattikastikkeitakin kevyempää kastiketta itse? Lisäksi kaupoista löytyy niitä joitain lirunkikastikkeita, joissa rasvaa lähemmäs 0, mutta ne on niin vesimäisiä, etteivät juuri kiinnosta.. Kermaviiliä tai rasvatonta majoneesia..mistä se kannattaisi tehdä ja millä voisi maustaa?
Vastaukset 2
- huomasin juuri
..että alempana olikin jo keskustelua asiasta ja sain jo tarvitsemani vastauksen. Kokeilen väsätä jotain maitorahka-, kermaviili- tai luonnonjogurttipohjaista kastiketta :)
- aivan333111
just.
eiku kiinalaiseen..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL
Martina on kasvattanut fiksun tyttären.383914- 102875
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei201718- 80680
- 70649
- 50635
- 66634
- 36620
Mä olen tosi
Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui38609- 43581