Rakastan viinirypäleitä, mutta joka kerta ostaessani olen saanut huoneistooni nuppineulan päätä pienempiä lentäviä itikoita, eikä vain kahta tai yhtä! Olen luullut, että tuontimarjat ja -hedelmät on käsitelty moista ilmiötä vastaan!!?? Näyttää, että edes voimakas vesipesu ei auta tuohon ilmiöön. Ei ole miellyttävää myöskään ajatella, että pistäessäni rypsyn suuhun, sen mukana kulkeutuu jonkun ötökän alku suuhuni. Mitä tuolle ilmiölle on tehtävissä?? Kiitos jo etukäteen avusta!
Itikoita rypäleissä
Böllämystynyt
0
323
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614298KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1362989Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo452332Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?442218- 241873
- 911792
- 281586
- 221529
- 1471367
- 321200