Onko Helsingissä elävän ravinnon ravintoloita ja missä siinä tapauksessa?
Entä missä kaikkialla Helsingissä on kasvisruokaravintoloita?
Löytyykö sellaista Espoostakin?
elävän ravinnon ravintoloita?
5
905
Vastaukset
- eräsvuan86
Helsingissä ainakin Satu Silvon kasvisravintola Silvoplee tarjoaa elävää ravintoa normaalin vegaanisafkan ohella. Paikka sijaitsee Hakaniemessä.
- syöjä
Kun käydään usein pääkaupunkiseudulla ja olen etsinyt noita paikkaoja, ei kukaan tiedä onko elävän ravinnon ruokapaikkoja tai kasvisravintoloita. Ei numerotiedustelussakaan, kun niitä ei erikseen sillä nimellä ole nimetty.
Vantaa ja Espoo on alueita, jotka osuvat usein käynnin kohteeksi. Näistä jos joku tietäisi, onko? - ulosottovirastontalo
syöjä kirjoitti:
Kun käydään usein pääkaupunkiseudulla ja olen etsinyt noita paikkaoja, ei kukaan tiedä onko elävän ravinnon ruokapaikkoja tai kasvisravintoloita. Ei numerotiedustelussakaan, kun niitä ei erikseen sillä nimellä ole nimetty.
Vantaa ja Espoo on alueita, jotka osuvat usein käynnin kohteeksi. Näistä jos joku tietäisi, onko?Siellä elävä ravinto lentää suoraan lautaselle, ja mausta päätellen keittiön puolella se ryömii
ominvoimin tekovaiheessa mukaan.
Kaikki tämä kulinaarisuuden aateli on hukutettu härskin makuiseen rasvaan.
Kävin kerran, mutta silti kahdesti .......... ensimmäisen ja viimeisen - lillu..
ulosottovirastontalo kirjoitti:
Siellä elävä ravinto lentää suoraan lautaselle, ja mausta päätellen keittiön puolella se ryömii
ominvoimin tekovaiheessa mukaan.
Kaikki tämä kulinaarisuuden aateli on hukutettu härskin makuiseen rasvaan.
Kävin kerran, mutta silti kahdesti .......... ensimmäisen ja viimeisenTaisit sittenkin mennä väärälle puolelle? Joensuussakin on elävän ravinnon ravintola, ja siellä on kaksi puolta. Toinen on juuri se rasvalillujen puoli, jota syötetään perussuomalaisille, jotka eivät tajua elävästä ravinnosta enempää kuin sikakaan hopealusikasta.
Et sitten varmaan osannut lukea, kummalle puolelle pitää mennä? - lounaspaikanetsijä..
ok, kiitos tiedosta :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1362061
- 1211425
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3331213Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401180IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31141Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni631132- 1411119
- 491089
Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470957Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet98945