Perusteilla uusi puolue. PERLUSVALITTAJAT,. Toimintaan haetaan uusia jäseniä ja roska-astioita(mieluiten tyhjiä) . Niitä sijoitetaan eri virastojen eteen, ottamaan vastaan toiminnasta syntyvät "asiakirjat". Toiminta strategiana on alatyyli, kaikki haukutaan pystyyn.
Uusi puolue
11
244
Vastaukset
- perva
tai siis ei tietenkään hyvältä. Mun mielestä mikään ei oo koskaan hyvin. Kaikki vaan valehteloo ja juanitteloo kuntalaasia vastahan. Hyvä, että saarahan roska-astioos kaikki asiakirjat niin voirahan sitten porukalla ettiä niistä totuutta. Mä en kylläkään halua teherä kenenkään kans yhteestyötä, että jos saisin oman roska-astian jotta voin sitten ittekseni ettiä totuutta. Ja pualueen puheenjohtajaksi haluan.... Jos nämä eherot täyttyy, niin voin liittyä pualueeseen. Ja jos ei eherot täyty, niin perustan ihan oman ja ittellisen peräkylän perusvalittajat pualueen. Kiitos ja näkemiin. Nyt olut kutsuu.
- Ei saunaan ,vaan............
Loistavaa satiiria.Kumarran pelkästä kunnioituksesta...........
- Valivalivali
Täälä olisi jo pitkä lista valituksia valmiina. Vaatimuksena pitäisi olla vähintää viisi valmista valitusta, että voi liitty puolueeseen.
- Menen kahville nyt.
Perusvalittaja on niin täydellinen,että voi tehdä valituksen omasta valituksestaan.
Lisäksi kieltäytyy yhteistyöstä muiden kuin itsensä kanssa.
- kehittyvien ihmisten muuttovirta pois päin
Tukiaisia Ulisevien Saamattomien Kommariporvarien Agraarisosialistiliitto eli T.U.S.K.A
Eihän tällaista ole vielä olemassa, eihän ?. Siihen voisi kuulua sellaisia ihmisiä, jotka ei yleisesti saa elätetyksi itseään muuta kuin veronmaksajien rahalla tai perimällä. Sillä luotu omaisuuskin on tietysti ihan ok meidän porukassa.
Tämä koskiee tietenkin itseä henk. koht. tai heidän asumaansa kuntaa. Mutta kovaa porvaria ollaan kuitenkin ja politiikkakin on sitä yhtä ja samaa.
Korruptio-vaalituki(mitenkäs muutenkaan)terveisin
P. Lahnanen- Perusvalittajien muutto sisäänpäin
Elämä on
- Tuskallista valitusta
mave kirjoitti:
Voisko hakea puoluesihteerin paikkaa? Tai ainakin sitä palkkaa :D
Notta kumpaan puulaakiin,tähän aina muodikkaaseen perusvalittajien vai elämä on tuskaa.
Nimittäin palkka on oleellisesti erinlainen.
Perusvalittajilla rajoittuu ilmeisesti pelkkään saunomiseen kirjaston jälkeen.
Mitä tulee tuohon toiseen ilmeiseen vaihtoehtoon,siellä on TUSKAA. Tuskallista valitusta kirjoitti:
Notta kumpaan puulaakiin,tähän aina muodikkaaseen perusvalittajien vai elämä on tuskaa.
Nimittäin palkka on oleellisesti erinlainen.
Perusvalittajilla rajoittuu ilmeisesti pelkkään saunomiseen kirjaston jälkeen.
Mitä tulee tuohon toiseen ilmeiseen vaihtoehtoon,siellä on TUSKAA.Ei innostanut toi eka...Tokassa on kuitenkin potentiaalia nousta henkilöpalvonnan kohteeksi, kuten eräässä suomalaisessa pienpuolueessa on käynyt. Siinä olisi jäsenet myöski persaukisia, jotka valittaa maahanmuuttajien elävän heidän rahoillaan, kun he itse vetävät lonkkaa...Paljon parempi ja helpompi vedättää heitä. Liika lukeminen saa ihmisen ajattelemaan, eikä sellainen ole hyvä ja uskollinen puolueelle, saatika olla ohjailtavissa. Populismissa on tulevaisuutta.
- Populismi on kukkii
mave kirjoitti:
Ei innostanut toi eka...Tokassa on kuitenkin potentiaalia nousta henkilöpalvonnan kohteeksi, kuten eräässä suomalaisessa pienpuolueessa on käynyt. Siinä olisi jäsenet myöski persaukisia, jotka valittaa maahanmuuttajien elävän heidän rahoillaan, kun he itse vetävät lonkkaa...Paljon parempi ja helpompi vedättää heitä. Liika lukeminen saa ihmisen ajattelemaan, eikä sellainen ole hyvä ja uskollinen puolueelle, saatika olla ohjailtavissa. Populismissa on tulevaisuutta.
Populismi politiikassa ja erityisesti perusvalittajissa,tässä uudessa puolueessa on voimissaan.
On todella ilo katsoa eri kommervenkit, kuinka asianomainen puolueen kellokas vääntää asiat.
Siinä populismi on jo melkein taidetta.
- populismia ja pian, kiitos !
Nykyäänhän kaikki mielipiteet mitkä eroaa Kepusta, SDP:stä ja Kokoomuksesta, on yleisen mielipiteen mukaan populismia.
Vähän samanlaista, kun esim. työpaikalla ehdotat pomolle, että firma maksaisi Karibian matkan kaikille. Porukka nauraa pomon edessä "hullua" ehdotusta, mutta mielessään olisivat ilman muuta lähdössä. Jos homma toteutuukin niin tietenkin kaikki ovat olleet sillä kannalla jo alun perin ja tämähän itseasiassa olikin minun idea, hoh hoh hoo...
Mahtoivat 1980-luvulla Itä-Euroopan kommunistijohtajatkin sanoa uusien tuulien kannattajia jonkin sortin populisteiksi.
Nykyään, kun katsoo uutisia niin eiköhän siellä vilahtele oikeistopopulisti puolueita, jos jokin on saanut yllättävää kannatusta vaaleissa.... vasemmistopopulistejä ei yllättävää kyllä oikein ole :).
Kepusta, SDP:stä ja Kokoomuksesta ei kyllä löydy eikä tule mitään populismia löytymäänkään.... jos joku tätä nyt meriittinä pitää. Pitäähän vanha valta sementoida ylikansallisellä yleisellä liturgialla ja pilkata muita jollain pilkkakirveellä.
Rappeutunutta ja korruptoinutta on entisen maailman vähiten korruptoituneen(teoriassa) maan nykyinen poliittinen elämä. Sitä saa mitä tilaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.
Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.142013Purrasta tehty huoli-ilmoitus
Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b0161841558Parrakkaat miehet ovat inhottavia ja vastenmielisiä
Ennen Suomi ja koko maailma oli täynnä kasvonsa hyvinhoitavia miehiä. Tänä päivänä lähes kaikki miehet ovat kuin jotain1521384Pelottaa kohdata hänet
En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt971308Olisin halunnu vaan tutustua
Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno381198- 84938
Naiseni on todellinen seksipeto
Vaikka pukeutuu ihan kasuaalisti julkisilla paikoilla. Mutta näin tämän läpi ensisilmäyksellä ja sain seksipedon kaivatu49902Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas131825Nina Mikkonen avoimena "vapinataudistaan"- Demonstroi oireet yllättäen tv-kameroiden edessä: "Se..."
Nina Mikkonen oli Viiden jälkeen -ohjelmassa ti 12.8. ja kertoi perinnöllisestä sairaudestaan ja mm. sairauden vaikutuks13817Totuus Sofian miljonääristä :miljoonien velkataakka painaa miestä.
Näin se totuus tulee jokaisesta ja seiskalehden uutiset kertoo totuuden vihdoinkin.138813