Fitnes + muut paskajutut...

siinä42432

Täyttä paskaa. Se on perkele lasi vettä ja pala näkkäriä milla laihtuu. Ja salaattia. Mieluiten kurkku, tomaatti tai etenkin salaatinlehti. Muut sokerirasvapaskaa.

1

530

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tarkoitus....

      Enimmäkseen niiden tekemisen tarkoitus on tuoda rahaa tekijälleen. Sellaisia tuotteita ei tarvita, niiden valmistus on aivan turhaa.
      Olemme vieraantuneet kovin paljon entisajoista. Silloin lähtökohta oli löytää raaka-aine, jonka avulla voisi tehdä tarpeellisen hyödykkeen.
      Nykyisin ongelmana on löytää tuote, jota voisi valmistaa lähes rajattomasta raaka-ainevalikoimasta ja saada se tuote kaupaksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa

      Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja
      Maailman menoa
      293
      1185
    2. Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?

      Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "
      Maailman menoa
      299
      1098
    3. Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä

      Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔
      Ikävä
      50
      948
    4. Mitä sä teet

      Juuri nyt?
      Ikävä
      106
      899
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      83
      867
    6. Onko ikäerolla väliä?

      Mitä mieltä ootte? Meillä on 14 vuotta ikäeroa.
      Ikävä
      101
      859
    7. Uusioperhe vai salasuhde?

      Mitä ensisijaisesti haluat? Pelkään, että menetän järjen sun kanssa 😉
      Ikävä
      108
      712
    8. Miten vaikuttaa

      Jos kaivatustasi on moni muukin kiinnostunut?
      Ikävä
      64
      578
    9. Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"

      Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh
      Suomalaiset julkkikset
      2
      571
    10. Katri Helena rikkoi hiljaisuuden dramaattisella uutisella: "Elossa ja ilossa ollaan"

      Katri Helena on sinivalkoinen ääni. Hänen klassikkohittinsä ovat tärkeä osa suomalaista kansanperintöä. Katri veti jääh
      Suomalaiset julkkikset
      11
      538
    Aihe