Käsin kosketeltavissa.

Tervaajaloissa

Kolme tuttavaani, jotka menehtyivät noin kaksi vuotta takaperin onnettomuudessa olivat viime yönä aterioimassa kanssani. He soittivat ovikelloani ja astuivat juhlapuvuissaan eteiseeni. Kättelimme. Hieman olivat nuorentuneet noustuaan mullanalta.

Ojensin vaatepuut ja sitten astuimme olohuoneeseeni. Kynttilät paloivat ihanisa hopeisissa kynttilänjaloissa ( vaarin perintöä ). Ruokailun ja keskustelun merkeissä aika kului aamuyölle. Oli aivan upea asia saada tavata heitä jälleen. Nyt olikin niin kauan, kun olin heitä viimeksi saanut nähdä. Peräti puolitoista vuotta. Minusta he tulevat kauniimmaksi mullanalla. kutsuinkin heitä jälleen illalliselle. Jouluksi lupautuivat.

He ovat käsin kosteteltavia aivan kuten muutkin ihmiset, kun kättelen heitä. Kertokaa te muutkin kokemuksistanne taikka selittäkää, miten on mahdollista tällainen asia.

2

174

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 19+20

      nähnyt todelta tuntuvaa unta.
      Ei ole mahdollista.

    • Aloin kokemaan erilaisia vahvoja sisäisiä näkyjä muutamia vuosia sitten. Olen kertonut tästä aiheesta aikaisemminkin.
      Vuosikymmeniä sitten kuollut äitimme ilmestyi sisäisenä näkynä seuraamaan metsänraivausta nuoremman veljeni kanssa. Näky oli niin todellinen, että sanoin äidille; mitäs tyttö.

      Äiti on näyssä keski-ikäinen, kesämekossaan, kädet puuskassa. Veli suorastaan järkyttyi kun kerroin tapauksesta. Saan yhä voimaa äidin onnellisesta olotilasta.

      Samoilla maisemilla näin myös naapurin miehen seuraavan töitämme kolmen miehen ryhmässä. Hän oli poistunut keskuudestamme vain vuoden pari sitten.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet nuorempi nainen aivan ihana

      Tykkään susta ihan valtavasti ❤️❤️
      Ikävä
      56
      1208
    2. Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha

      Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.
      Maailman menoa
      154
      1172
    3. Mitä vastaisit

      Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle
      Ikävä
      60
      1095
    4. Tiedän ettet tehnyt tahallasi pahaa

      Asiat tapahtuivat, ristiriidat ovat meitä vahvempia. Olemmeko me niin vahvoja, että selviämme tästäkin vielä? Aika paljo
      Ikävä
      82
      996
    5. Janni Tikkanen ohjattiin miesten pukuhuoneeseen

      Vai olisko sittenkin Janne Tikkanen? Jos siellä jalkojen välissä on miesten killukkeet, mieshän tämä Janni on. Ja kuuluu
      Kajaani
      47
      917
    6. Nyt tiistain galluppi alkaa....

      Kuka on sun elämän rakkaus? Ketä kaipaat edelleenkin? Nyt nimiä vaan rohkeesti tuohon alle.Tää on ikäväpalsta, eikä mikä
      Ikävä
      55
      828
    7. Rakastan ja ikävöin sinua

      Ei helpota tämä ikävä millään. Pelkäsin että tämä ajanjakso tulee olemaan juuri näin vaikea. Siksi halusin ennen tätä pä
      Ikävä
      54
      800
    8. Miten aiot saada kaivattusi?

      1) loukuttamalla 2) kidnappaamalla 3) huijaamalla 4) jokin muu, mikä?
      Ikävä
      54
      785
    9. Upea takamus

      Sulla on nainen upea takamus.
      Ikävä
      32
      732
    10. KIIKKUSTUOLI

      Aloitetaan taas uudella alustalla, nuo pitkiksi venyneet ovat hankalia etsiä uusia viestejä, joskus vastauksia tulee sin
      80 plus
      71
      721
    Aihe