Huijaavatko Japsit?

Japsit väittävät keksineensä maailman nopeimman prosessorin!

http://gizmodo.com/5253814/fujitsu-venus-claims-worlds-fastest-processor-title-but-its-not-for-you


Mutta osaavatko he OIKEASTI valmistaa sen?

http://news.bbc.co.uk/2/hi/8178580.stm
4363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Japsit varmaankin lisensioivat SPARC teknologian SUN microsystemsiltä. Japsit eivät ole koskaan olleet hyviä monimutkaisien logiikkapiirien suunnittelussa. Yksinkertaisissa muistipiireissä ovat kyllä hyviä. Muistipiireissä kopioidaan miljardeja kertoja hyvin yksinkertainen muutaman transistorin logiikka. Muistiteknologiat ovat suurimmalta osin myöskin kehitetty USAssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vaccine-X kirjoitti:

Japsit väittävät keksineensä maailman nopeimman prosessorin!

http://gizmodo.com/5253814/fujitsu-venus-claims-worlds-fastest-processor-title-but-its-not-for-you


Mutta osaavatko he OIKEASTI valmistaa sen?

http://news.bbc.co.uk/2/hi/8178580.stm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu