Normaalit talvitulvat etuajassa

Meilläkin normaalit tammikuun tulvat ovat Pohjois-Britanniassa etuajassa.
Saas nähdä kuis meillä. Normaali takakesä voi alkaa vasta kun ensin tulee talvi, mutta talvesta ei ole tietoakaan, nytkin 5 astetta lämmintä.

http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2009/11/988291
2101
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

... katsopa fmi:n tilastoja; http://www.fmi.fi/saa/tilastot.html

tuo viisi astetta on etelä-suomeen tähän aikaan mitä normaalimpaa; itseasiassa jopa asteen tavanomaista päivän korkeinta alempaa... että sillä viisiin...

Äänestä
  • Aloittaja

    ……………
    -----------
    =======
    ::::::::::::::

    Uskotko sinä ilmatieteen laitokseen?
    Ei olis uskonu!
    Uskomatonta!
    Sinähän olet uskovainen!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


o.j.a kirjoitti:

Meilläkin normaalit tammikuun tulvat ovat Pohjois-Britanniassa etuajassa.
Saas nähdä kuis meillä. Normaali takakesä voi alkaa vasta kun ensin tulee talvi, mutta talvesta ei ole tietoakaan, nytkin 5 astetta lämmintä.

http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2009/11/988291

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu